Нейромережа «розфарбувала» картину Пікассо, приховану під його пізнішою роботою

Alex Alex 23 вересня 2019
Нейромережа «розфарбувала» картину Пікассо, приховану під його пізнішою роботою

У 1902 році Пабло Пікассо намалював картину, яку пізніше перекрив своєю відомою роботою «Старий гітарист». Другий, прихований під «Гітаристом» шар, виявили в США більше ста років тому - в 1998 році. Тоді фахівці Чиказького університету сфотографували полотно Пікассо в інфрачервоному діапазоні і зробили рентгенографію. Виявилося, що під першим шаром фарби зображена жінка.

Фото перекритої картини виявилося досить чітким, щоб зрозуміти, що на ньому зображено, але при цьому воно було чорно-білим. Ентоні Бурашед з Університетського коледжу в Лондоні і Джордж Канн з колективу Oxia Plus створили алгоритм, який «розфарбував» картину в стилі Пікассо.

Як пояснили розробники в своїй доповіді Raiders of the lost Art, нейромережа розпізнає шари і форми на зображеннях, які потім зіставляються з картинами того чи іншого художника, щоб точно визначити період часу, коли полотно було намальовано, і завершити його відповідно до цього періоду.

«Ми представляємо новий метод відновлення втрачених творів мистецтва. Ми застосовуємо нейромережу до рентгенограммам картин. Як вміст використовували зображення полотна «Старий гітарист», а картину «Життя» - в якості зразка стилю художника », - пояснюють автори.

«Життя» вибрали як зразок стилю художника для нейронної мережі, так як ця картина була створена до 1904 року - тобто приблизно тоді, коли була намальована захована під «Старим гітаристом» жінка.

Також нейромережа відновила роботу, яка опинилася під «жебрачки, що сидить навпочіпки», яку Пікассо написав в 1902 році. Знавці мистецтва і дослідники припускають, що ця картина була нанесена поверх чужого твору.

Як пишуть Бурашед і Канн, швидше за все, перекрите полотно належить пензлю Сантьяго Рузінолу. Нейромережі надали для копіювання стилю його картину «Сад з терасою на Майорці».

Розробники, проте, уточнюють, що оброблене нейромережею зображення може бути не таким, яке приховано під «Старим гітаристом»: нейромережа може не зовсім точно «вгадати» стиль художника.

«Ми віримо, що використання машинного навчання в якості художнього інструменту може в кінцевому підсумку розширити творче розуміння і підвищити винахідливість у співпраці людини і штучного інтелекту», - роблять висновок розробники.

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Війти / Зареєструватися