Новини Linux #26: безкоштовний Fusion 8, Debian loves Tor та ProRender тепер Open Source

5 хв. читання

Для сайтів Debian запущені приховані сервіси в мережі Tor

Tor {full-post-img}

Debian оголосив про введення в дію прихованих сервісів Tor для більш ніж 40 статичних сайтів проекту, в тому числі для www.debian.org і архіву з репозиторіями. За допомогою пакету apt-transport-tor можна налаштувати завантаження оновлень і установку пакетів з onion-сайтів через мережу Tor, що дозволяє приховати факт використання Debian від аналізаторів трафіку.


Рейтинги мов програмування

RedMonk

Аналітична компанія RedMonk опублікувала власний рейтинг мов програмування, побудований на основі оцінки поєднання популярності на GitHub з активністю обговорень на Stack Overflow. Лідерами списку є JavaScript, Java, PHP і Python.

RedMonk {full-post-img}

IEEE Spectrum

Журнал IEEE Spectrum опублікував власний рейтинг популярності мов програмування. Лідирує в рейтингу мова програмування C, за нею, з невеликим відставанням, слідують Java, Python і C++.

IEEE Spectrum


Доступна безкоштовна Linux-версія пакету для створення візуальних ефектів Fusion 8

Компанія Blackmagic Design, що займається виробництвом професійних відеокамер, систем редагування і обробки відео, оголосила про доступність безкоштовної версії пакету Fusion 8.2 для Linux. Fusion застосовувався для накладення візуальних ефектів і 3D-анімації у багатьох відомих голлівудських фільмах, включаючи Тор, Людина-павук, Голодні ігри, Марсіанин, Людина-мураха, Месники, Термінатор Генезис і Гравітація.

Fusion 8 {full-post-img}

Особливості пакету:

 • Композітінг в 2D і 3D;

 • Великий набір інструментів для малювання, додавання 3D-частинок, накладення титрів і анімації;

 • Кілька кеїнг-модулів для додавання до зображення додаткових елементів;

 • Поліпшені засоби кадрування;

 • Прискорення розрахунків за рахунок виконання обчислень на стороні GPU;

 • Підтримка імпорту 3D-матеріалів з Maya, 3ds Max, Cinema 4D;

 • Інтерфейс для обробки зображень за допомогою вузлів, кожен з яких являє собою окремий інструмент або фільтр для поетапного додавання візуальних ефектів;

 • Можливість комбінування живого зображення, 3D-моделей, векторної графіки, освітлення та 3D-ефектів;

 • Інструменти для узгодження руху об'єктів, векторного малювання і корекції окремих елементів зображення;

 • Можливість створення анімованих 2D - або 3D-текстів і титрів на будь-якій мові;

У безкоштовної версії відсутні такі можливості студійної редакції, як формування стереоскопічного 3D-відео, стабілізація зображень, робота з плагінами OpenFX, організація рендеринга на кластері з необмеженим числом вузлів, засоби для організації спільної роботи і контролю версій матеріалів.


Let's Encrypt оголосив про повну підтримку IPv6

Let's Encrypt {full-post-img}

Сервіс сертифікації Let's Encrypt повідомив про реалізацію повної підтримки IPv6. За статистикою Google, в даний час до сайтів Google по протоколу IPv6 звертається 12.71% користувачів, у той час як на початку року цей показник становив 10%. За даними Cisco число активних користувачів IPv6 в США оцінюється в 29%, Бельгії - 46%, Німеччині-24%, Греції - 24%, Еквадорі - 19%, РФ - 1.2%, Україні - 0.24%, Білорусі - 0.01%.


AMD відкриває код системи фотореалістичного візуалізації Radeon ProRender

Компанія AMD анонсувала відкриття джерельного коду професійної системи фотореалістичного візуалізації Radeon ProRender (раніше відомий як AMD FireRender). Код планується відкрити на початку вересня і розвивати під егідою проекту GPUOpen.

Radeon ProRender {full-post-img}

ProRender являє собою рушій рендеринга, що використовує методи симуляції фізичних процесів із застосуванням обчислень на стороні GPU для досягнення високої продуктивності. ProRender може інтегруватися з різними професійними пакетами моделювання, наприклад, плагіни вже доступні для Autodesk 3ds Max і SOLIDWORKS, скоро очікується підтримка Autodesk Maya. Пакет може працювати на системах Windows, macOS і Linux з GPU, CPU і APU не тільки від AMD, але і від інших виробників. Сумісність з різними GPU забезпечується завдяки застосуванню стандарту OpenCL.

На відміну від інших систем, для забезпечення високої продуктивності ProRender намагається одночасно задіяти всі наявні в системі обчислювальні ресурси, включаючи CPU, APU і GPU. Основу ProRender становить рушій трасування променів, великий набір реалістичних шаблонів матеріалів, побудованих на основі фізичних параметрів, і система керування рухом камери. Рушій трасування виконаний у вигляді бібліотеки на C++, яку можна пов'язувати зі сторонніми додатками.


TP-Link поверне підтримку альтернативних прошивок

Федеральна комісії зі зв'язку США (FCC) досягла згоди з компанією TP-Link щодо забезпечення підтримки в її продуктах можливості застосування альтернативних прошивок. Раніше компанія TP-Link заблокувала заміну заводської прошивки для приведення своїх пристроїв до відповідності новим правил FCC. При цьому нові вимоги FCC були реалізовані не у всіх продуктах TP-Link і в деяких моделях залишалися штатні налаштування, що дозволяють користувачеві вийти за допустимі межі потужності сигналу.

TP-Link {full-post-img}

На думку FCC виробники повинні забезпечити розумний захист від зміни параметрів сигналу, рахуючись з правом користувачів по кастомізації своїх пристроїв. Беручи це під увагу, TP-Link і FCC прийшли до угоди, що TP-Link заплатить штраф у розмірі 200 тисяч доларів, вилучить з продажу на території США пристрої, які не відповідають вимогам FCC, поширить оновлення прошивки з усуненням недоробок і налагодить співпрацю з розробниками бездротових чіпсетів і відкритих прошивок для забезпечення можливості використання сторонніх прошивок на обладнанні TP-Link в повній відповідності з вимогами FCC.


Релізи


Інші матеріали

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація