Новини Linux #3: Віндакапець та перемога російських нанотехнологій

2 хв. читання

Дайджест гарячих новин зі світу GNU/Linux за останній тиждень (4 травня 2015 - 11 травня 2015).

Анонс Ubuntu 15.10 «Wily Werewolf»

Ubuntu 15.10 «Wily Werewolf»

Однією з найбільш очікуваних подій цього тижня став анонс нової версії Ubuntu. Марк Шаттлворд затвердив кодове ім'я нової Ubuntu 15.10«Wily Werewolf» (Підступний Перевертень), повідомляє OMG!UBUNTU!.

Також розглядались назви «Wacky Wabbit», «Watery Walru», «Warty Wombat» и «Witchy Whippet». Реліз нової версії, як і слід було очікувати, запланований на жовтень 2015.

Очікування Android M

Згідно плану щорічної конференції Google I/O, "корпорація добра" планує показати публіці нову версію власної операційної системи — Android M:

Android M

Джерело: TJ

Віндакапець

Найсолодшою новиною для всіх хейтерів Microsoft стала офіційна заява, що Windows 10 - остання версія Windows. Таку гучну заяву зробив Джері Ніксон (Jerry Nixon) - розробник-євангеліст Microsoft.

Втім, смакувати довго не довелось. Як стало зрозуміло пізніше, в Microsoft планують перейти від випуску нових stand-alone релізів, до великих оновлень. Прикладом подібного рішення є OS X, або Ubuntu, для яких періодично надходять оновлення програмного забезпечення.

Джерело: SotfPedia

Ubuntu Desktop Next на базі Snappy

Нещодавно в Canonical заявили про створення Ubuntu Desktop Next на базі Snappy, що сильно схивлювало спільноту. Всіх цікавило питання: "Що станеться зі звичайною Ubuntu з .deb?" Розробники поспішили заспокоїти заявою, що Ubuntu зі звичними пакетами Debian в найближчому майбутньому нікуди не зникнуть та існуватимуть разом зі звичайною Ubuntu на базі Snappy.

Нагадаю, що Snappy – це еволюція Click пакетів для Ubuntu Touch від Canonical. Зі Snappy кожен додаток встановлюється в пісочницю і жодним чином не може повпливати на роботу всієї системи.

Джерело: That's Linux

«Эльбрус-4С» для хіпстерів

5 травня російські ЗМІ повідомили про початок продажів перших російських настільних ПК на базі процесорів «Эльбрус-4С». «АРМ Эльбрус-401» з першої тестової партії віддадуть замовниками приблизно за 200 тисяч рублів (~78000 грн.) за одиницю.

Втім, якщо поглянути на технічні характеристики російського "монстра", то можна зробити цікаве відкриття. В стильному корпусі з-під радянського касетника можна знайти знаменитий російський процесор «Эльбрус-4С» з тактовою частотою всього у 800 МГц, та відеокарту AMD Radeon 6000 – і це все за $4000.

«Эльбрус-4С»

Джерело: TJ

Інші новини


Якщо я забув щось важливе, напишіть про це в коментарі! Якщо вам сподобалась ідея таких щотижневих дайджестів на Codeguida - надсилайте мені новини і ми формуватимемо їх разом.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація