Новини Linux #33: Swift 3.0, Github Octoverse 2016, та Arch Linux під Windows

5 хв. читання

Apple представила Swift 3.0

Apple представила Swift 3.0 {full-post-img}

Apple оголосила про вихід мови програмування Swift 3.0. Це перший значний випуск після відкриття вихідних текстів проекту. Офіційні збірки підготовлені для Linux (Ubuntu 14.04, 15.10) та macOS (Xcode).

У новому випуску відзначається значне розширення порту для платформи Linux, до складу якого включений раніше недоступний для Linux набір бібліотек Swift Core Libraries. Версія для Linux не прив'язана до Objective-C Runtime, що дозволяє використовувати мову в середовищах, в яких відсутня підтримка Objective-C. До основного складу також включено пакетний менеджер Swift Package Manager, що надає засоби для поширення модулів і пакетів з бібліотеками, і додатками на мові Swift. Пакетний менеджер включає засоби для управління залежностями, систему автоматизованого завантаження, складання і зв'язування компонентів.

У саму мову також включена велика порція змін, в тому числі що порушують сумісність з випусками Swift 2.2 і 2.3. Наприклад, видалена підтримка синтаксису визначення функцій func foo (x: Int) (y: Int), видалена можливість застосування виразу var в блоці аргументів функцій, припинена підтримка операторів ++ і --, припинена підтримка циклів for в стилі мови C, проведена уніфікація API (перейменовано більшість функцій) і повністю змінені засоби для імпорту Objective-C API в Swift.

Нагадаємо, що реалізація Swift побудована із задіянням технологій вільного проекту LLVM. Для забезпечення високої продуктивності Swift-програми компілюються в машинний код, що виконується в тестах Apple на 30% швидше коду на Objective-C. Замість збирача сміття в Swift використовуються засоби підрахунку посилань на об'єкти. Мова Swift наслідує кращі елементи мов C і Objective-C, і надає об'єктну модель, сумісну з Objective-C (Swift-код може змішуватися з кодом на С і Objective-C), але відрізняється використанням засобів автоматичного розподілу пам'яті і контролю переповнення змінних і масивів, що значно збільшує надійність і безпеку коду. Swift також пропонує безліч сучасних методів програмування, таких як замикання, узагальнене програмування, лямбда-вирази, кортежі і словникові типи, швидкі операції над колекціями, елементи функціонального програмування.


Github Octoverse 2016

Github Octoverse 2016 {full-post-img}

GitHub опублікував інтерактивний звіт з аналізом статистики і тенденцій за останній рік. Так сервісом користуються 5,8 млн активних користувачів і 331 тис. організацій. На Github 19,4 млн репозиторіїв.

Як і минулі три роки, рейтинг мов програмування очолює JavaScript, за рік зафіксовано 1,6 млн pull-запитів, на 97% більше, ніж в минулому році. На другому місці Java (763 тисяч), на третьому Python (740 тисяч), на четвертому Ruby (740 тисяч), на п'ятому PHP (478 тисяч), на шостому C ++ (330 тисяч).

Github Octoverse 2016 {full-post-img}

Рейтинг огранізацій, в проектах яких найбільше учасників, очолила компанія Microsoft, в відкритих проектах якої зафіксовано 16419 учасників. На другому місці Facebook - 15682 учасників, на третьому Docker - 14059, на четвертому Angular - 12841, на п'ятому Google - 12140. Рейтинг репозитаріїв з найбільшим числом учасників очолює Font-Awesome - 10654 учасника, на другому місці Docker - 8253, на третьому npm - 7041, на четвертому patchwork - 6806, на п'ятому Facebook React Native - 6250, на шостому Microsoft vscode - 5855.


Arch Linux адаптували для запуску під Windows

Arch Linux адаптували для запуска під Windows {full-post-img}

Для доданої в Windows 10 прошарку WSL ("Windows Subsystem для Linux"), яка забезпечує трансляцію системних викликів Linux в системні виклики для Windows і дозволяє запускати додатки Linux в ОС Windows, підготовлений сценарій для установки системного оточення Arch Linux, крім пропонованого за замовчуванням оточення Ubuntu.


Mozilla представив новий відладчик для JavaScript

Mozilla представив новий відладчик для JavaScript {full-post-img}

Представлений новий відладчик JavaScript - debugger.html, що розвивається в рамках ініціативи по заміні відладчика, вбудованого в Firefox. Debugger.html реалізований у вигляді веб-додатка, яке може виконуватися в веб-браузерах Firefox і Chrome, а також запускатися під керуванням Node.js відокремлено або вбудовуватися в інші веб-додатки. Відладчик написаний на React і Redux.


Oracle передає NetBeans Apache

Oracle передає NetBeans Apache

Компанія Oracle відправила заявку на передачу організації Apache Software Foundation проект NetBeans IDE. У разі успішного завершення угоди, Apache отримають права на всі пов'язані з NetBeans вихідні тексти, а також торгову марку "NetBeans", домен "netbeans.org" і деякі елементи інфраструктури.

В якості причини переведення NetBeans під крило Apache Software Foundation, називається бажання продовжити розробку на нейтральному майданчику з незалежною моделлю управління, що спростить участь у розвитку проекту інших компаній і представників спільноти. Зокрема, очікується, що в разі отримання нейтрального статусу до розробки підключаться компанії, що використовують NetBeans в якості основи для розробки внутрішніх комерційних продуктів. З компаній і організацій, що розвивають власні рішення на базі NetBeans, згадуються Boeing, Airbus Defense and Space, NASA і НАТО. Компанія Oracle також має намір продовжити свою участь в розробці новоствореного Apache NetBeans.


Інші релізи

KDE Plasma 5.8 {full-post-img}


Інші матеріали

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація