Новини Linux #34: нова OC від Google, Lenovo проти Linux, та CouchDB 2.0

4 хв. читання

У мережі з'явилися інформація про проект Andromeda - нову ОС, що об'єднує можливості Android та Chrome OS

У мережі з'явилися інформація про проект Andromeda - нову ОС, що об'єднує можливості Android та Chrome OS {full-post-img}

З'явилися нові відомості про проект Andromeda, в рамках якого, за відомостями від неофіційних джерел, Google розвиває нову, комбіновану ОС на базі Android і Chrome OS. Першим пристроєм на базі системи стане ноутбук Pixel 3 (кодове ім'я Bison), який очікується в третьому кварталі 2017 року. Також згадується про можливе використання Andromeda у наступному поколінні планшетів Nexus 9, які будуть випускатися компанією Huawei.

Проект Andromeda не пов'язаний з засобами запуску Android-додатків в Chrome OS, що розвиваються нині. Ключовою відмінністю від даного рішення є те, що в якості основи системи виступає платформа Android в яку інтегровані деякі можливості Chrome OS. Інформація заснована тільки на неофіційних повідомленнях від залучених в роботу над проектом джерел. До офіційного анонса Google не коментує нові розробки. Роботу компанії над Andromeda також підтверджує поява згадок даної ОС в початкових текстах платформи Android.


У стабільних збірках Chrome OS з'явилася підтримка запуску Android-додатків

У стабільних збірках Chrome OS з'явилася підтримка запуску Android-додатків {full-post-img}

В рамках ініціативи по забезпеченню в Chrome OS можливості запуску всіх Android-програм з Google Play, до складу стабільної збірки Chrome OS 53.0.2785.129 вперше додані компоненти Google Play Store. Підтримка Android-додатків з Google Play переведена на стадію широкомасштабного бета-тестування (раніше засоби для запуску Android були доступні тільки користувачам експериментальних збірок). Нові збірки поки доступні тільки для пристроїв Acer Chromebook і Asus R11 Chromebook Flip.

Особливості прошарку для запуску Android-додатків в Chrome OS:

  • Додатки виконуються в ізольованому контейнері, в якому запускається повноцінне Android-оточення, що підтримує виконання будь-яких немодифікованих Android-додатків, в тому числі взаємодіючих з обладнанням і написаних з використанням NDK на мовах, відмінних від Java;

  • Android-додатки можуть відображатися в трьох різних розмірах вікон;

  • Користувачі можуть працювати відразу з декількома додатками Android в різних вікнах, а також в повноекранному режимі;

  • Безшовне спільне використання клавіатури, миші і сенсорного введення;

  • Наявна можливість виведення повідомлень Android в оточенні Chromebook;

  • В Android-додатках підтримується Wi-Fi і Bluetooth;

  • Наявні засоби для спільного використання файлів між додатками Chrome і Android;

  • Збережена висока продуктивність ресурсоємних додатків, таких як ігри і системи проектування.


У ноутбуках Lenovo виявлена проблема, що не дозволяє встановити Linux

У ноутбуках Lenovo виявлена проблема, що не дозволяє встановити Linux {full-post-img}

Кілька видань опублікували заяву про навмисне блокування встановлення сторонніх операційних систем в ноутбуках Lenovo "Microsoft Signature PC".

В результаті інформація не підтвердилася і представники компанії Lenovo спростували ці відомості, вказавши, що Lenovo не блокує сторонні ОС і прагне забезпечити сертифікацію Linux і засобів для установки Linux на широкому спектрі своїх продуктів. Проблему Lenovo списує на використання дистрибутивів без необхідних драйверів.

На думку спеціалістів, у виниклій проблемі більше винна компанія Intel, яка досі не про опублікувала інформацію про налаштування оптимальних режимів енергозбереження і не надала драйвер з підтримкою RAID для режиму SSD для Linux.


Релізи


Інші матеріали

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: rust язык, put метод, encode