Новини Linux #35: закриття RethinkDB, Linux 4.8, та найменший в світі транзистор

3 хв. читання

Компанія RethinkDB завершує свою діяльність

Компанія RethinkDB завершує свою діяльність {full-post-img}

Компанія RethinkDB, що розвиває однойменну СУБД і веб-платформу Horizon, оголосила про завершення своєї діяльності. Компанія прийняла таке рішення після більш ніж семи років розробки через нездатність організувати стійкий бізнес. СУБД RethinkDB і платформа Horizon відправляються у вільне плавання і їх подальша доля залежить від інтересу незалежної спільноти до даних проектів. В даний час компанія працює над переведенням своїх розробок в незалежні і самодостатні відкриті проекти.


Google відкрив код системи автономної орієнтації Cartographer

Google відкрив код системи автономної орієнтації Cartographer {full-post-img}

Google повідомила про публікацію системи Cartographer, що надає засоби для локалізації місцезнаходження об'єктів та автоматичної побудови карт навколишнього двовимірного або тривимірного простору. Система призначена для роботи в режимі реального часу і може застосовуватися для забезпечення орієнтації в просторі різних роботів, автономних автомобілів, дронів і т.п.

Cartographer надає серію алгоритмів, які використовують інформацію від наявних сенсорів (гіростабілізаторів, лазерних далекомірів, камер) для побудови або уточнення мап навколишнього простору, аналізу наявності перешкод і контролю поточного місцезнаходження. Проект підтримує інтеграцію з бібліотеками ROS (Robot Operating System).

Наприклад, Cartographer може використовуватися роботом-пилососом для побудови карти приміщення, визначення пройденого маршруту і обходу перешкод. Крім того, Cartographer може застосовуватися в широкому спектрі додатків, від засобів для побудови карт музеїв і транспортних пересадочних вузлів до систем візуалізації будівель.


В Skype для Linux 1.10 з'явилася обмежена підтримка відеовикликів

В Skype для Linux 1.10 з'явилася обмежена підтримка відеовикликів

Microsoft опублікувала черговий альфа-випуск нової редакції Skype для Linux, що тепер використовує веб-технології і протокол WebRTC (додаток побудовано на базі платформи Electron).

У нову версію клієнта додали можливість здійснювати відеодзвінки (минулі альфа-випуски обмежувалися текстовими повідомленнями і голосовими дзвінками). У новому випуску підтримка відеодзвінків позначена як експериментальна і може використовуватися тільки для зв'язку двох абонентів, що використовують альфа-версію Skype для Linux (при з'єднанні з іншими варіантами клієнтів відеодзвінки не працюють). Одночасно з новим випуском компанія Microsoft заблокувала роботу старих випусків Skype для Linux 1.1-1.6, користувачам яких слід провести оновлення до нової версії.


Релізи

!embed {full-post-img}


Інші матеріали

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація