Новини Linux #9: Atom 1.0 та дешеві SSD

3 хв. читання

Привіт, Codeguida!

Щиро вибачаюсь за те, що останні два тижні не міг готувати щотижневі новини зі світу Linux та Open Source. Також дякую всім тим, хто підміняв мене і готував їх тоді, коли в мене не було жодної можливості. Було багато справ, з якими я успішно впорався, тому тепер я повертаюсь до вас з новим дайджестом.


Дев'ятий дейджест новин зі світу GNU/Linux за останній тиждень (22 травня 2015 - 28 травня 2015).

Реліз ядра Linux 4.1

Новини Linux #9: Atom 1.0 та дешеві SSD

Після двох місяців розробки Лінус Торвальдс анонсував такий очікувати реліз ядра Linux 4.1. В новій версії ядра внесено кілька вагомих змін:

 • В файлову систему Ext4 додана підтримка шифрування окремих частин файлової системи, до прикладу, окремих директорій. Шифруватимуться лише вміст та імена файлів, натомість метаданні залишатимуться незмінними.
 • В Btrfs додано кілька важливих виправлень, які допомогли вирішити проблеми з роботою файлових систем об'ємом понад 20Тб та файлами понад 3Тб.
 • В DRM/KMS-драйвер додана підтримка апаратного прискорення для карт GeForce GTX 750.
 • Розширені можливості драйверів для відеокарт Intel, в тому числі здійснений перехід на використання механізмів атомарного керування відеорежимами та включена підтримка DRRS (dynamic refresh rate switching).
 • Проведена реорганізація звукової системи HD-audio, котра переведена на нову шину hdaudio, яка спрощує керування пристроями.
 • Та багато іншого.

Джерело: OpenNET

CryEngine для Linux

Новини Linux #9: Atom 1.0 та дешеві SSD

В ігровому двигуні CryEngine 3.8.1 з'явилася підтримка та Linux та OpenGL. Нагадаю, що на його основі побудовані такі ігри як Crysis, Far Cry та Warface.

повідомляється, що для запуску редактору Sandbox Editor поки все ще необхідний Windows, але ігри вже можна створювати та випускати на Linux.

Джерело: OpenNET

Дешеві SSD до кінця року

Новини Linux #9: Atom 1.0 та дешеві SSD

До недавнього часу, виробники HDD мали в руці великий козир: дешевизну, проте очікується, що до кінця цього року ціни на SSD накопичувачі почнуть різко падати.

Здешевлення SSD зумовлене впровадженням в комерційне виробництво технології 3D NAND. Завдяки 3D NAND стало можливим збільшити місткість SSD та знизити собівартість виробництва.

Оскільки об'єм SSD-накопичувачів збільшується так швидко, то вартість в центах за гігабайт падає. Вже зараз SSD на 1Тб можна купити приблизно за $350. Аналітики вважають, що до кінця 2016-го року ціни на SSD та HDD зрівняються.

Джерело: Хакер

Реліз Atom 1.0

Нарешті компанія GitHub представила перший мажорний реліз модульного редактору коду Atom. Atom є повністю open source та може виступати в ролі технологічного стеку для побудови спеціалізованих додатків. Наприклад, на його платформі побудовані середовища розробки Visual Studio Code від компанії Microsoft та Nuclide від Facebook.

Джерело: Atom Blog

Інші новини

 • Розпочалось альфа-тестування дистрибутиву Ubuntu 15.10 "Wily Werewolf".
 • Почалось тестування нової гілки SteamOS, що базується на Debian 8.
 • Реліз Wine 1.7.46. Детальніше тут

Якщо я забув щось важливе, обов'язково напишіть про це в коментарі!

Допоможіть формувати щотижневі дайджести для Codeguida! Буду вдячний за новини, ідеї та пропозиції надіслані мені:

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: facebook atom, atom facebook, ubuntu studio