Новини Linux: Реліз Ubuntu 15.04 та Debian 8.0

2 хв. читання

На цьому тижні стались кілька великих подій у світі GNU/Linux. З цього приводу невеликий дайджест основних подій, які наробили багато галасу цього тижня.

Реліз Ubuntu 15.04

Ubuntu 15.04

У четвер 23 квітня був офіційно анонсований реліз Ubuntu 15.04 "Vivid Vervet".

Ключовим нововведенням Ubuntu 15.04 став перехід дистрибутиву на системний менеджер systemd, який замінив собою систему ініціалізації upstart в конфігурації за замовчуванням.

Тим часом в понеділок з'явилась новина, що Canonical оцінює аудиторію користувачів Ubuntu у 20 млн. користувачів. Кількість користувачів була визначина за кількістю завантажених збірок та інтенсивності оновлень.

Окрім цього оновилась і Ubuntu Touch. Останнє оновлення, як заявляють розробники, продовжує тривалість роботи від батареї на 50%.

Fedora 23 вже в жовтні

На SoftPedia з'яилась новина про Fedora 23. Якщо вірити джерелу, то нова версія буде за замовчуванням використовуватиме відконний сервер Wayland та інтерпретатор Python 3. Вийде нова версія дистрибутиву 20 жовтня.

Arma 3 буде на Linux

Розробники суворого симулятору бойових дій Arma 3 заявили, що їх творіння буде доступне на Linux. На Steam Databese є відповідний пруф.

ONLYOFFICE іде в онлайн

ONLYOFFICE представив бету онлайн редакторів офісних документів під Linux. Це повнофункціональні редактори, з можливістю спільного редагування, що працюють в браузері.

Представлені продукти вміють працювати з форматами: .doc, .docx, .xlsx,, .pptx, .pdf, .txt, .odt, .rtf, .html, .epub, .ods, .csv, .odp.

Реліз Debian 8.0

Після двох років розробки, проект Debian було представлено нова стабільна версія: Debian GNU/Linux 8.0 «Jessie». В новій версії був здійснений перехід до нової системи ініціалізації systemd, що викликало багато суперечностей. Детальніше про новий реліз можна почитати на офіційному сайті.


Якщо я забув щось важливе, напишіть про це в коментарі! Якщо вам сподобалась ідея таких щотижневих дайджестів на Codeguida - надсилайте мені новини і ми формуватимемо їх разом.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: ubuntu linux, steam python, fedora 23