Новини тижня: головні події в IT і науки

Alex Alex 05 квітня 2019

Новини тижня: головні події в IT і науки


З важливого варто виділити падіння цін на оперативну пам'ять і SSD, запуск 5G в США і Південної Кореї, а також швидкий тест мереж п'ятого покоління в РФ, злом системи захисту Tesla, Falcon Heavy в якості місячного транспорту і поява російської ОС «Ельбрус» у загальному доступі.

5G в Росії і світі
Мережі п'ятого покоління поступово починають з'являтися у різних країнах, переходячи зі стадії підготовки до стадії повноцінної роботи. Так сталося в Південній Кореї, де 5G запустили на національному рівні. І хоча підключитися до цієї мережі можуть поки лише власники Samsung Galaxy S10, оснащеного повноцінним 5G-модулем зв'язку, незабаром на ринку з'являться і інші пристрої від інших виробників.

В Росії оператори лише пропонують запустити тестування 5G в Москві і ряді інших регіонів. На жаль, Міноборони поки не готова передати стільниковим операторам частоти в основному робочому діапазоні 3,4–3,8 ГГц.

У США 5G запускається в тестовому режимі, зв'язок нового типу буде поки працювати тільки в кількох районах великих міст. Запуск здійснено оператором зв'язку AT&T. Пропускна здатність мережі — до 1 Гбіт/с.

Хакерам вдалося змусити «Теслу» виїхати на зустрічну смугу
Дослідникам з компанії Tencent Keen Security Lab вдалося зламати прошивку Tesla Model S 75. Злом полягав у перехопленні управління рульовим колесом, в результаті чого автопілот вдалося змусити виїхати на смугу зустрічного руху. Це зроблено завдяки атаці на машинне зір. Компанія Tesla використовує нейромережі в системах машинного зору, тому прийом спрацював і електромобіль послухався зломщиків. Зараз вже з'явився патч, вразливість закрита.

Політ на Місяць на Falcon Heavy
Оскільки адміністрація президента Трампа наполягає на тому, щоб НАСА активніше рухалася в важливої мети — політ на Місяць, агентству доводиться прискорюватися. В понеділок керівник НАСА Джим Брайденстайн заявив, що якщо SLS не вдасться підготувати до терміну (2024 рік), то можна полетіти на Місяць, скориставшись важкою ракетою Falcon з системою Interim Cryogenic Propulsion Stage, побудованої United Launch Alliance.

Стільниковий зв'язок переходить на вітчизняне шифрування
Незважаючи на те, що повна заборона зарубіжної криптографії поки не введений в Рунеті, для стільникового зв'язку відповідна нормативна база вже прийнята. З 1 грудня цього року набирають чинності два накази Мінкомзв'язку (№ 275 та № 319). З цієї дати процедури аутентифікації і ідентифікації абонентів мереж 2G, 3G і 4G повинні здійснюватися з використанням криптографії, що відповідає вимогам Федеральної служби безпеки (ФСБ).

Російська ОС «Ельбрус» викладена в загальний доступ
Вітчизняна розробка, російська ОС «Ельбрус» викладена розробниками в загальний доступ. Вона доступна на сайті компанії, яка і створила цю ОС. Тут можна завантажити дистрибутив, який сумісний як з однойменними процесорами, так і з архітектурою x86. Зараз доступна третя версія ОС «Ельбрус», на підході — четверта версія з ядром 4.9. Вона повинна з'явитися в списку вже найближчим часом.

Почали падати ціни на оперативну пам'ять і SSD
Надвиробництво та зниження попиту спровокувало зниження цін на оперативну пам'ять і твердотільні накопичувачі. Негативна динаміка цін проявилася вперше за п'ять років — до цього моменту ціни лише збільшувалися. Вартість DRAM вже впала до мінімальної позначки за останні три роки і падіння триває.

Source: habr.com

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.