Новини з Google IO за 28 травня

3 хв. читання

28-29 травня відбувається щорічна конференція Google, орієнтована на розробників, і традиційно інтернет-гігант представляє на ній свої новинки. Уже було представлено нову версію ОС Android, сервіс платежів Android Pay, оновлені Google Photos, ОС для інтернету речей Brillo, і це далеко не повний перелік.

Android M

Android M Однією із нових функцій Android стане оновлене керування дозволами для програм. Відтепер користувач не надаватиме програмі всі права одразу, а дозволятиме чи заборонятиме робити те чи інше тоді, коли програма цього справді потребуватиме. Якщо запит виглядатиме безпідставним, користувач зможе відхилити його. Також можна буде переглядати список програм, які мають дозвіл на, наприклад, використання мікрофону. Звичайно ж, надані дозволи можна буде відкликати з налаштувань. Починаючи з Android M виробники телефонів отримають доступ до уніфікованого API для роботи зі сканерами відбитків пальців, наразі ж кожен виробник використовує свій власний спосіб обробки відбитків. ОС уже доступна для розробників, користувачам же слід зачекати — реліз призначено на 3 квартал цього року. Google уже заявив про те, що Nexus 5, 6, 9 і Nexus Player отримають відповідне оновлення в майбутньому.

Android Pay

В Android M додано підтримку нового способу оплати для телефонів, що підтримують NFC — Android Pay. Окрім найновішої версії ОС, доступ до Android Pay матимуть і телефони зі старішими версіями ОС — починаючи з Android KitKat. Для оплати не потрібно буде встановлювати жодних програм, а оплату можна буде здійснити, притуливши телефон із розблокованим екраном до відповідного терміналу. Захист буде забезпечуватися в тому числі й за допомогою сканера відбитків пальців. Уже анонсовано підтримку цього способу оплати у понад 70 тисячах точок.

Оновлено Google Photos

Google Photos Оновлення поєднує в собі Google Drive та Google Photos — відтепер Google надає необмежене сховище для фото розміром до 16 мегапікселів та відео з розширенням до 1080p включно. Сервіс автоматично групуватиме знімки за обличчями, місцями та подіями. За допомогою "таймлайну" знайти "фото із Стівом, де ми років зо п'ять тому робимо одну штуку" буде значно простіше. Можна просто ввести слово (собака, Мукачеве, річка, суші тощо) і алгоритми розпізнавання знайдуть серед ваших фото необхідні. Звичайно ж, користувачі Android матимуть можливість автоматичного завантаження та синхронізацію з Google Drive. Спробувати оновлення можна вже сьогодні, якщо ви маєте смартфон із iOS або Android. Також можна скористатися веб-версією.

ОС Brillo

Brillo OS Чутки про власну операційну систему для "інтернету речей" підтвердилися — було презентовано Brillo. Операційна система базується на Android, але її системні вимоги мінімальні. Над системою Google працює разом із Nest. Вона підтримує Wi-Fi та Bluetooth Low Energy і може з'єднуватися з тими пристроями, які можуть працювати з Android. Brillo and Android Деталей було розголошено не так багато. Відомо тільки, що писати програми під цю ОС можна буде за допомогою мови програмування Weave. Brillo стане доступною у 3 кварталі 2015 року.

...та багато іншого

Анонсовано офлайн-версію Google Maps, Google Cardboard для iOS, покращення в Android Wear, і конференція все ще триває.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація