Новини Linux #39: Mythbuntu припиняє своє існування, конкурент Raspberry Pi, та зникаючі з Ubuntu додатки

4 хв. читання

Дистрибутив Mythbuntu припиняє своє існування

Дистрибутив Mythbuntu припиняє своє існування

Проект Mythbuntu, в рамках якого випускалася офіційна редакція Ubuntu для розгортання медіацентру на базі пакету MythTV, оголосив про припинення свого існування як окремого дистрибутива. Специфічні для збірки Mythbuntu пакети будуть виключені з основних репозиторіїв, якщо не знайдуться ентузіасти, готові взяти в свої руки їх супровід. Пакети з медіацентром MythTV будуть залишені в основних репозиторіях, також буде збережений і продовжить оновлюватися PPA-репозиторій.

Причиною згортання проекту зазначається нестача ресурсів. З десяти розробників в даний час залишилося тільки двоє, які займаються проектом у вільний час і, не дивлячись на всі спроби автоматизувати все що можливо, не справляються з супроводом збірки, виконанням роботи по усуненню виникаючих проблем і адаптацією продукту до змін компонентів. Після припинення роботи над Mythbuntu розробники зосередять свою увагу на PPA-репозиторії і snap-пакетах з MythTV.


Почалося поширення плат Orange Pi PC 2 і Orange Pi Zero, конкуруючих з Raspberry Pi

Китайська компанія Xunlong Software розпочала виробництво двох нових плат Orange Pi PC 2 і Orange Pi Zero, які можна замовити через AliExpress за ціною 20 і 7 доларів. Плати розвиваються відповідно до концепції Open Hardware - прошивки, схеми і CAD-файли доступні для вільного завантаження. Для установки на вибір пропонуються збірки на основі Lubuntu, Android і Armbian.

Плата Orange Pi PC 2 укомплектована чотирьохядерним 64-розрядних CPU Allwinner H5 (ARM Cortex-A53), гігабітним Ethernet (RJ45), GPU Mali-450MP4, 1 Гб RAM, 8 Мб SPI NOR Flash, слотом для SD-карт (до 64 Гб), HDMI з підтримкою CEC, 3.5 мм портом з AV, трьома портами USB 2.0 HOST, одним портом USB 2.0 OTG, інфрачервоним приймачем для сполучення з пультами ДУ, мікрофоном, інтерфейсом MIPI CSI для камери, 40-піновим роз'ємом, сумісним з Raspberry Pi B +. Розмір пристрою 85x55 мм. Вага 38 гр. Крім штатних прошивок, на плату також можуть бути встановлені збірки, створені для Rasberry Pi і Banana Pi.

Orange Pi PC 2 {full-post-img}

Плата Orange Pi Zero поставляється з чотирьохядерним 32-розрядним процесором Allwinner H2 (Cortex-A7, 1.2 GHz), Wi-Fi з вбудованою антеною (XR819, IEEE 802.11 b / g / n), GPU Mali 400MP2, декодером для H.265 / HEVC 1080P, 256 Мб RAM, 2MB Flash, слотом microSD, 10 / 100M Ethernet (з підтримкою POE), мікрофоном, одним портом USB 2.0 HOST, одним портом USB 2.0 OTG, 26-піновим роз'ємом, сумісним з Raspberry Pi B +, і 13 -піновим роз'ємом з виходом 2-х додаткових USB-портів, IR, мікрофона і AV. Розмір плати 48x46 мм. Вага 26 гр. Додатково поставляється варіант з 512 Мб ОЗУ, який коштує на $ 2 дорожче.

Orange Pi Zero


Релізи

LibreOffice 5.3 {full-post-img}


Інші матеріали

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація