Отримання доступу до серверу. Продовження першої статті.

4 хв. читання

Передмова

Я був дуже здивований відгуками до моєї першої статті. Щож, я приємно вражений і зараз, з новим натхненням, починаю писати продовження.

Перш ніж почати

Перж за все хотів би сказати, що прочитавши цю статтю, ви не отримаєте чітких інструкцій як зломати певний сервер. Я тільки спробую донести до вас загальну картину того, як хакери отримують до них доступ, і не буду вникати у всі тонкощі та подробиці.

Починаємо

Перед тим як хакер збирається зломати певний сервер, він повинен детально його дослідити. Йому повинна бути відома операційна система та сервіси, які встановлені на сервері. Також він повинен дізнатись чи слідкує адміністратор за патчами та оновленнями. Досвідчені хакери можуть дізнатись всю цю інформацію використовуючи тільки браузер та telnet-клієнт, але початківцям краще використовувати сканер вразливостей. Для користувачів Windows підійде SSS-сканер. Для UNIX подібних систем можна використовувати nmap. Зараз я пишу статтю з комп'ютера, на якому встановлена Xubuntu, тому приклади будемо розбирати використовуючи nmap. Встановити сканер можна виконавши в терміналі команду

aptitude install nmap

Примітка: Для тих, хто не любить працювати в консолі, можу порадити графічну оболонку, яка називається Zenmap

Тепер, коли nmap встановлена, можемо починати. Цей сканер підтримує різні варіанти сканування, але я не буду розповідати про кожний із них, а розкажу тільки про основні. Взагалі для того щоб просканувати якийсь сервер, вам потрібно ввести наступний рядок в термінал: nmap <ціль>.

В данному прикладі ми будемо використовувати спеціально створений розробниками nmap хост, для експерементів scanme.nmap.org. Зараз сканер перевірить хост на наявність відкритих потрів, та служб, які їх використовують.

Примітка: Подальші дії ви повинні робити від імені root користувача. Ввімкнути його ви можете командою sudo -s

Запустимо nmap командою nmap scanme.nmap.org

При завершенні отримуємо результат:

Nmap scan report for scanme.nmap.org (45.33.32.156)
Host is up (0.29s latency).
Not shown: 987 closed ports
PORT   STATE  SERVICE
22/tcp  open   ssh
25/tcp  filtered smtp
80/tcp  open   http
111/tcp filtered rpcbind
135/tcp filtered msrpc
139/tcp filtered netbios-ssn
445/tcp filtered microsoft-ds
587/tcp filtered submission
1720/tcp filtered H.323/Q.931
1900/tcp filtered upnp
2869/tcp filtered icslap
5000/tcp filtered upnp
9929/tcp open   nping-echo

Насправді, нічого особливого ви тільки що не побачили. Все як завжди, ssh на стандартному 22 порту і http на 80. Nmap може розпізнавати декілька станів портів, а саме:

Closed-не зв'язані в данний момент ні з якою програмою.

Filtred-щось в мережі блокує доступ до порту, тому nmap не зможе визначити закритий він, чи відкритий.

Unfiltred-порти відповідають на запити, але неможливо визначити відкриті вони, чи закриті.

Open-порт відкритий.

Отже, після того як ви знайшли відкриті порти, ви можете застосувати Експлойт.

Експлойт-це програма, фрагмент коду, чи послідовність команд, які використовують вразливі місця в програмному забезпеченні, для проведення атаки на сервер. Метою таких атак може бути як захоплення контролю над сервером, так і припинення його працездатності. Все що вам потрібно, це знайти відпоповідний до вразливого місця експлойт. Наприклад ви побачили, що на певному відкритому порту висить якась програма. Вам потрібно-вбити в пошуковик ключові слова, а саме "<назва програми> експлойт", та знайти його.

Як користуватись Експлойтами?

Справа дуже проста. Потрібно лише запустити його, і він все зробить за вас. Проблема лише в тому, що більшість з них це прості .txt файли, тому якщо наприклад в файлі міститься код на C++, вам доведеться його спочатку скомпілювати. Якщо ж експлойт написаний наприклад на PHP, тоді компілювати нічого не потрібно. Достатньо просто залити файл в shell і запустити його.

Про професіоналів

Пам'ятайте, що все вище мною описане призначене для того, щоб ви зрозуміли ази отримання доступу до серверу. Професіонали не будуть використовувати вже готові сплойти, і тим паче не скануватимуть сервери nmap'ом. Все це-готовий продукт, а профі роблять все вручну.

Післямова

Надіюсь, що данна стаття вийшла не гіршою за попередню, і ви знайшли в ній щось нове та цікаве для себе. Якщо у вас виникли якісь питання, або ви хочете побачити третю частину статті, просто напишіть це в коментарі.

Дякую за увагу!

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація