Персональний Kanban

4 хв. читання

Kanban – відмінний метод планування та візуалізації робочих процесів. Він підходить не лише командам. Канбан буде корисним для особистого використання у власних проектах.

Для початку ви можете використовувати безкоштовні інструменти, такі як Trello або навіть дошки зі стікерами. Якщо у вас є кілька проектів, рекомендується створити окремі дошки для кожного проекту. Ви отримаєте максимум від Kanban, якщо не будете заповнювати робочу зону всім підряд.

Розпочнемо! Створення декількох списків або стовпців зліва направо:

 • Резерв (беклог) – записуйте сюди кожну ідею, функціонал або баг – весь необдуманий «матеріал». Це не означає, що ви повинні визначити пріоритети або покласти його в певну категорію. Це місце, щоб скинути все, що приходить вам на думку для подальшого перегляду. Вам не доведеться мати справу з цим зараз. Цей список може містити необмежену кількість елементів. Але ви повинні регулярно перевіряти й чистити список.

 • Чергове – всі речі, які ви хочете робити у найближчий час. Загальний список дій. Тут розміщені матеріали, які мають важливе значення в найближчому майбутньому, і які ви «зареєстрували» для подальшої роботи. Ви можете тягнути елементи з теки «Резерв» сюди. Список повинен мати межу в 5-10 пунктів.

 • В роботі – назва говорить сама за себе. Тримайте тут речі над якими працюєте. Перетягуйте картки з «Чергове» в цей список, коли ви завершили попереднє виконане завдання з цього списку. Дотримуйтесь жорсткої межі в 1-3 карт.

 • Готово – після завершення завдання, перетягніть і залиште задачу тут. Це тимчасове місце для наступного огляду. Після того, як ви зробите свій відгук, архівуйте всі картки в цьому списку.

 • Сміття – місце для всіх неважливих або недоречних карт. Тому що майже все заноситься у «Резерв», багато карток можуть бути розглянуті як необов'язкові для виконання. Ви можете залишити ці картки тут до наступного огляду. Так само і з «Чергове», вам потрібно регулярно переглядати й чистити цей список. Нехай картки з недостатньою кількістю інформації та мінімальним впливом не затримуються. Вони створюють шум у проекті, як наслідок ним важче керувати. Якщо це виявиться важливим в майбутньому, ви зможете взяти картку з архіву або створити нову.

Великі проекти

Якщо у вас є великі проекти, ви можете додати кілька списків. Замість «Чергове», два списки: «Пізніше» (ліміт у 20 карток) та «От-от» (ліміт у 10 карток).

Приклад списку "Чергове" для великих проектів

Замість того, щоб використовувати «Пізніше» і «От-от» можна розподілити дошку на інші категорії: «Цього місяця», «Цього кварталу», «Цього року» і т.д.

Якщо ви перевіряєте версію ПЗ перед релізом, ви можете додати список «Test», перш ніж переносити картки в «Готово». Або «Code review» або просто загальний «Перевірка», якщо це не проект розробки ПЗ.

Деякі важливі моменти, щоб все це працювало

 • Обмежити кількість карт для кожного списку (10-20).
 • Обмежити довжину назви картки (~ 140 символів)
 • Додайте будь-яку додаткову інформацію в описі картки або в якості коментаря.
 • Переглядайте свої картки на регулярній основі (про це пізніше).

Збереження зворотнього зв'язку

Якщо ви працюєте над продуктом, ви отримуватимете зворотний зв'язок від клієнтів. Скопіюйте цей зворотний зв'язок в сирому вигляді й вставте його в карту як рекомендацію (наприклад, в розділі коментарів).

Це допоможе вам в декількох випадках:

 • Ви матимете уявлення про те, хто і що говорить про певну частину вашого продукту – функцію, помилку або більш загальні проблеми. Це дасть вам уявлення про те, наскільки важлива та чи інша функція.
 • Це допомагає розробникам знайти найкраще рішення. Читання сирого зворотнього зв'язку спрощує процес визначення проблем.

Теги

Теги дошки канбан

Використовуйте кольорові позначки для створення категорій завдань. Такі, як «Баги», «Маркетинг», «Дизайн» або «Підтримка».

Це допоможе вам поділити картки по пріоритету на льоту. Важливі картки не загубляться між менш важливими картками.

Перевірки

Як і в будь-який інший системі продуктивності, важливо періодично чистити картки, щоб зберігати загальне уявлення. Кожні 1-2 тижні всі картки повинні бути переглянуті, видалені або оновлені. Якщо ви цього не робитимете, залишиться з десяток старих карт, які ніколи не закінчаться. Вони створюватимуть шум і концентруватись на важливих речах стане складніше.

У порівнянні зі списками, Канбан візуалізує робочий процес набагато краще. Але Канбан-дошка погано підходить для зберігання великих шматків тексту, таблиць, специфікацій і т.д. Тому є сенс тримати окремий список для зберігання специфічної інформації, і Канбан для візуалізації робочого процесу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація