Python-клієнт Elasticsearch більше не працюватиме з форками

1 хв. читання

Компанія Elastic змінила клієнтську Python-бібліотеку для Elasticsearch — нова версія elasticsearch-py (7.14.0) не може працювати з форками. Бібліотека і далі має ліцензію Apache 2.0, але блокує підключення до серверів, якщо не використовується офіційна платформа Elasticsearch.

Бібліотека elasticsearch-py має понад 202 000 завантажень і вважається офіційним низькорівневим клієнтом для Elasticsearch. Також вона використовується як бібліотека для Elasticsearch DSL.

Увесь час платформа Elasticsearch мала відкритий код, але цього року змінила ліцензії — щоб протидіяти хмарним провайдерам, зокрема AWS. На думку Elastic, такі компанії зловживали відкритістю Elasticsearch і Kibana, адже вони не допомагали розвитку платформи, а лише копіювали її та продавали на своїх сервісах.

Коли ліцензії змінились, AWS зробила форк останньої відкритої версії, щоб створити Open Distro for Elasticsearch (минулого місяця ми писали про реліз версії OpenSearch 1.0).

Як зазначає видання The Register, постраждали від цієї боротьби насамперед розробники, які допомагали проєкту з відкритим кодом, а тепер мають обирати між ліцензованими продуктами Elastic чи AWS.

Тим часом Amazon заявила, що OpenSearch створить набір нових форків клієнтських бібліотек, які матимуть відкритий код. Серед них будуть і бібліотеки elasticsearch-py, elasticsearch-java та elasticsearch-net.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: python aws, java ліцензія, elasticsearch