Реліз децентралізованої комунікаційної платформи Hubzilla 4.6

Alex Alex 04 грудня 2019
Реліз децентралізованої комунікаційної платформи Hubzilla 4.6

Після 3 місяців розробки представлен випуск платформи для побудови децентралізованих соціальних мереж Hubzilla 4.6. Проект надає комунікаційний сервер, інтегрований із системами web-публікації, з прозорою системою ідентифікації та засобами управління доступом у децентралізованих мережах Fediverse. Код проекту написаний на PHP і Javascript і поширюється під ліцензією MIT.

Hubzilla підтримує єдину систему аутентифікації для роботи в якості соціальної мережі, форумів, дискусійних груп, Wiki, систем для публікації статей і веб-сайтів. Також реалізовано сховище даних з підтримкою WebDAV і робота з подіями з підтримкою CalDAV.

Федеративний взаємодія здійснюється на базі власного протоколу Zot, який реалізує концепцію WebMTA для передачі контенту через WWW у децентралізованих мережах і забезпечує ряд унікальних функцій, зокрема прозору наскрізну аутентифікацію "Nomadic Identity" всередині мережі Zot, а також функцію клонування для забезпечення повністю ідентичних точок входу і наборів даних на різних вузлах мережі. Підтримується обмін з іншими мережами Fediverse використовуючи протоколи ActivityPub, Diaspora, DFRN і OStatus.

У новому випуску, крім традиційних поліпшень вже існуючих функцій і можливостей, а також виправлення виявлених за минулий з попереднього випуску період, додано нове розширення "Workflow". Воно являє собою інструмент для реалізації системи взаємодії учасників. Серед сфер його застосування передбачається використання в якості системи відслідковування помилок, при цьому підтримуються всі федеративні функції основної платформи.

Серед найбільш помітних зміни у новому випуску слід відзначити:

 • Продовження процесу міграції на поточну версію протоколу ZotVI, еталонна версія якого розвивається в рамках пов'язаного проекту Zap. Повний перехід запланований на випуск 5.0, вихід якого очікується в першому кварталі наступного року.
 • Розширення підтримки Opengraph для публікацій, які тепер включають і статті.
 • Поліпшення підтримки роботи через CDN.
 • Суттєво перероблено і оптимізовано по швидкості роботи і споживання ресурсів розширення для кешування зовнішніх зображень.
 • Виправлено виявлені проблеми взаємодії з низкою сервісів використовують протокол ActivityPub. Також поліпшений інтерфейс Hubzilla для роботи з неподдерживающими "Nomadic Identity" мережами.
 • Розширені можливості крос-постінга публікацій Hubzilla під зовнішні платформи і соціальні мережі, зокрема Twitter та Livejournal.
 • Додана обмежена підтримка вставки зображень у форматі SVG у публікації використовуючи розмітку BBcode.
 • Підтримка автоматичного виявлення сервісів CalDAV і CardDAV.
 • Включений повний переклад інтерфейсу на японську мову.

Ведеться активна робота по переводу системи сповіщень Hubzilla про події на механізм Server Side Events, що має повыстить швидкість і надійність доставки, а також знизити навантаження на фронтэнд. Крім цього, розробники повідомляють про розгляд варіантів з міграції основного репозиторію проекту з нинішнього Framagit, підтримуваного некомерційною організацією Framasoft, у зв'язку з його запланованим закриттям в середині 2021 року.

Source: www.opennet.ru

Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.