Результати вересневого оновлення алгоритму Google

Результати вересневого оновлення алгоритму Google

Закордонні експерти підготували першу аналітику по вересневому оновленню основного алгоритму Google. Зібрані дані з SEO-інструментів, які відстежують зміни пошукової видачі.

Коротке нагадування по оновленню основного алгоритму:

Завдання - повертати користувачеві релевантніші пошукові відповіді. Оновлення проводиться щокварталу і завжди отримує або офіційний анонс, або постфактум підтвердження. В ході таких оновлень Google не вносить конкретних змін.

Оновлення може не позначитися на сайті. Якщо ж позиції сайту просідають, то єдиним джерелом відповіді на питання чому залишаються Інструкції з оцінки якості сайтів. Зокрема представники Google рекомендують звертати увагу саме на контент.

RankRanger

Найбільші зміни в пошуковій видачі інструмент фіксує традиційно в тематиках здоров'я і фінансів (нагадаємо, що саме ці тематики Google вважає найважливішими та відносить сайти до категорії YMYL - гроші/життя).

Результати вересневого оновлення алгоритму GoogleНаступна таблиця порівнює ефект вересневого оновлення з оновленням червня:

Результати вересневого оновлення алгоритму GoogleSistrix

Компанія Sistrix опублікувала власний висновок про вересневе оновлення Google. За даними інструменту, крім тематик фінансів і здоров'я оновлення також зачепило медичні, туристичні та медійні сайти.

Графіки інструменту фіксують значне зростання і таке ж різке падіння в видимості різних сайтів. Приклад зростання:

Результати вересневого оновлення алгоритму GoogleПриклад падіння:

Результати вересневого оновлення алгоритму Google

SEMRush

Інструмент не реєструє аномальних змін у видачі Google, все залишається в межах норми. У деяких тематиках (спорт, новини) спостерігаються більші зміни, однак це обумовлено швидше специфікою тематики, а не оновленням алгоритму. Ось зведена таблиця змін по тематиках:

Результати вересневого оновлення алгоритму Google

Думки незалежних вебмайстрів

Баррі Шварц провів опитування вебмайстрів в Twitter. Результати опитування:

Результати вересневого оновлення алгоритму Google

Як бачимо, більшість не зазначає ніяких змін в позиціях і трафіку в ході останньої зміни. У коментарях вебмайстри вказують, що:

 • після червневої просадки спостерігається значне зростання позицій (новинний сайт);
 • оновлення вперше торкнулося невеликих сайтів з продажу квитків на передноворічні шоу;
 • постраждав сайт, який в ході оновлень останніх двох років тільки підвищувався у видачі;
 • сайт з медичних досліджень, що просів в ході червневого оновлення, не відновив позиції
 • медичний сайт, який піднявся в ході червневого оновлення, сильно просів у вересні.
 • Глен Гейб, експерт в алгоритмах Google, показав графіки одного новинного сайту, який постраждав під час червневого поновлення. За словами експерта, вебмайстри провели роботу над підвищенням якості контенту та поліпшенням посилального профілю. Зростання зафіксоване на графіку:

Результати вересневого оновлення алгоритму GoogleІнший вебмайстер вказує на 40% просідання в трафіку. Сайт поступово відновлював позиції після жорсткого падіння в ході оновлень березня 2019 року. Зараз знову просадка:

Результати вересневого оновлення алгоритму Google

Ще один приклад. Вебмайстер вказує, що якісне поліпшення контенту, робота з репутацією і довірою допомагають витягнути сайт після просадок в ході оновлень:

Результати вересневого оновлення алгоритму Google

Висновок

В результаті оновлення нічого виправляти. Немає специфічних маркерів, по яких сайти підіймаються або просідають у видачі.

Якщо сайт втрачає позиції, важливо зрозуміти, які ресурси пошуковик тепер показує вище. Аналізувати конкурентні сайти по:

 • якості, глибині контенту
 • технічними параметрами контенту (обсяг, унікальність, кількість абзаців, заголовків, підзаголовків, зображень, таблиць, відео)
 • посилальним профілем
 • факторів довіри та репутації
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter

Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація