Роботодавці знижують зарплати фахівцям, які їдуть з Кремнієвої долини

1 хв. читання

Під час карантину фахівці з Кремнієвої долини почали переїжджати в доступніші місця, адже робота зараз все одно віддалена. У відповідь роботодавці знижують їм заробітну плату — залежно від вартості життя у новому місті.

Видання The Wall Street Journal пише, що такий раціональний підхід до грошей може відштовхнути фахівців, які звикли до іншого ставлення. Адже зовсім нещодавно компанії приваблювали спеціалістів офісами з безкоштовною їжею, йогою та масажем.

Натомість експерт з кадрової політики Браян Кропп зазначає, що спеціалістам з Кремнієвої долини все одно дешевше жити в інших регіонах, навіть з нижчою зарплатою. Якщо скоротити її на 10 чи 20%, успішні розробники можуть і далі вести розкішний спосіб життя десь в Техасі або Теннессі. Зараз їм така практика не дуже подобається, але ця реакція «швидше емоційна, ніж раціональна», — цитує слова Кроппа WSJ.

До того ж такий підхід давно застосовує уряд США, який визначає зарплати своїх співробітників залежно від прожиткового мінімуму в регіоні. Наприклад, однаково кваліфіковані працівники отримують у Г'юстоні трохи нижчу зарплату, ніж в Нью-Йорку, й помітно вищу, ніж у південно-західному регіоні країни.

Водночас очільник Basecamp вважає, що IT-корпорації — якраз ті, хто має мотивувати фахівців та відстоювати високі зарплати, що не залежать від географії. На його думку, це було б правильно і компанії з Кремнієвої долини можуть собі це дозволити.

Codeguida 8.3K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація