Розробники Asahi Linux запустили GNOME на Apple M1

1 хв. читання

Команді Asahi Linux вдалось запустити робочий стіл GNOME на Apple M1. Про це написала розробниця Алісса Розенвейґ (Alyssa Rosenweig), яка з січня працює над реверс-інжинирінгом графічного процесора Apple M1. Вона зазначила, що GNOME Shell на M1 поки не ідеальний, але вже цілком працює.

На зображенні видно, що для запуску використали попередню версію ядра Linux 5.14 (зараз в розробці), Debian Linux та GNOME 3.38.4. Досягти прискорення графіки, необхідного для ідеальної роботи, поки не вдалося.

E9bi5-Sg-UYAYSKAV

Розробники застосували кілька додаткових патчів, пов'язаних з PCIe, драйвером pinctrl і незавершеним дисплейним драйвером. Вони дозволили виводити все на екран і працювати з USB та Ethernet.

Раніше керівник проєкту Гектор Мартін розповів, що їм вже вдалося реалізувати графіку без розривів: з подвійною буферизацією, апаратним прискоренням курсора, масштабуванням тощо. Однак інтерфейс DCP нестабільний і змінюється в кожній версії macOS, тож Asahi Linux буде підтримувати лише певні «золоті» версії прошивки.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: gnome shell, macos gnome, gnome macos