Розуміння циклів в Python

1 хв. читання

Цикл for завжди виглядає так. item \- ім'я змінної, що ми вибираємо. Коли ми перебираємо список, кожен його елемент буде присвоєно змінній item в блоці коду циклу. Ми використовуємо for, коли хочемо переглянути кожний елемент послідовності. Так блок коду всередині for, буде виконуватися один раз для кожного елемента в послідовності.

Цикл while

Цикл while використовується для повторного виконання інструкції до тих пір, поки умова істинна. На відміну від for , while не пов'язаний з якою-небудь послідовністю. Ось простий приклад, щоб роздрукувати всі парні числа, менші 100.

  i = 0
  while i < 100:
    if i % 2 == 0:
      print i
    i = i + 1

У цьому прикладі ми встановлюємо лічильник i. Тоді ми встановлюємо в циклі while умову виконання i <= 100, наш код виконується поки результат умови істинний (true). Потім перевіряємо нашу змінну на парність, виконуючи ділення по модулю. В кінці нам потрібно вручну збільшити наш лічильник i = i + 1. Таким чином в кожній ітерації значення i буде збільшуватися на 1.

Continue в циклах

Іноді ви хочете перейти до наступної ітерації без виконання деякого коду. Continue можна використовувати, як в for, так і в while. Ми можемо переписати попередній приклад з використанням continue:

  for item in xrange(100):
    if not item % 2 == 0:
      continue
    print item

Цей приклад робить те ж саме, за винятком того, що ми використовуємо for і xrange. Xrange дає нам ряд чисел від 0 до 100. Замість друку парних чисел ми переходимо до наступної ітерації, якщо це непарне число. Continue означає, що код нижче нього не буде виконуватися, а замість цього ми перейдемо до наступної ітерації циклу.

Break

У деяких випадках ми хочемо зупинити виконання коду в цілому, якщо якась умова виконується в циклі. Наприклад, якщо ми хочемо перевірити список, щоб побачити, чи містить він будь-які непарні числа, ми можемо зробити це таким чином:

  test_list = [2, 4, 6, 8, 9, 10]
  contains_odd = False
  for item in test_list:
    if not item % 2 == 0:
      contains_odd = True
      break

У цьому випадку ми створюємо тестовий список з ім'ям test_list. Цей список містить деякі довільні значення. Тоді оголошуємо логічну змінну contains_odd. Ми почнемо, припускаючи, що список не містить непарне число, потім перебираємо список і тестуємо його елементи на парність. Якщо знайдемо непарне число то встановлюємо contains_odd істину(true) і повністю виходимо з циклу. Через природу нашої проблеми, якщо ми знайдемо непарне значення в списку немає ніяких причин, щоб продовжувати тестування.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: while true, ітерація, while not