Розвиток маркетингу в малому бізнесі

Alex Alex 23 серпня 2019

Розвиток маркетингу в малому бізнесі


Через 11 років на Хабре, 12 років в маркетингу, сотні годин лекцій і виступів, я вирішив віддати все, що знаю про маркетинг, безкоштовно, без реєстрації, реклами, СМС повідомлення та email-підписок. В результаті на YouTube з'явився онлайн-курс для власників і маркетологів мікро-, малого та середнього бізнесу, який називається «Сума маркетингу».


77 занять, 10 модулів, 18,5 годин відео без реклами і десятки практичних домашніх завдань доступні на YouTube. А ось тут — основний сайт курсу. А ще — такі ж відео-плейлисти ВКонтакте.


Онлайн-курс простою мовою розповідає про основи маркетингу, і навіть про тих засадах, які перебувають під ними. Що таке «інформація» в роботі маркетолога, як влаштовано мислення споживача з точки зору нейрофізіології, як когнітивні спотворення впливають на споживачів і самих маркетологів, що взагалі таке «медіа», як вирощувати живу маркетингову структуру всередині компанії... І, звичайно, власне про поведінку споживачів, балансі маркетингових інструментів, вимірюванні ефективності, бюджетування і так далі.Курс також буде корисний власникам і маркетологам онлайн-стартапів і digital-агентств — як для розвитку власних компаній, так і для допомоги у системному розвитку маркетингу у своїх клієнтів.


Структура курсу


1. Фундамент (4 уроки)


Спочатку ми обговоримо, що таке взагалі маркетинг для малого і середнього бізнесу. Поговоримо про фундаментальних поняттях інформації, карти і території, диференціації та інтеграції. Ми дізнаємося, чому важливо фокусуватися на відмінностях і як це правильно робити. Плейлист на YouTube2. Мислення споживача (10 уроків)


Ми розберемося, як люди думають взагалі, і приймаючи рішення про купівлю, зокрема. Ми дізнаємося, що ці рішення часто не раціональні, але схильні до помилок мислення, і навчимося це помічати. Плейлист на YouTube3. Слова і смисли (5 уроків)


Ми зрозуміємо, як слова впливають на покупку, і побачимо різницю між словами та смислами. Ми розберемося в тому, чому різні формулювання і способи передачі своїх повідомлень можуть давати різні результати. Плейлист на YouTube4. Медіа і канали комунікації (5 уроків)


Ми дізнаємося, чому один і той же сенс неможливо однаково передати різними засобами. Ми навчимося класифікувати різні медіа і побачимо, чому правильний вибір медіа важливий для ефективного спілкування з споживачами. Плейлист на YouTube5. Поведінка споживачів (10 уроків)


Ми вивчимо різні моделі поведінки споживачів і дізнаємося, чому старі лінійні моделі погано працюють (AIDA, «воронка продажів», «пісочний годинник», і так далі). Не забудемо і про класичну «4P». Ми розберемося у циклічних моделях і навчимося вибудовувати довгострокові ціннісні пропозиції для наших покупців. Плейлист на YouTube6. Карта ринку, конкуренції і партнерства (5 уроків)


Ми розберемо деякі класичні підходи, пов'язані з аналізом ринку, які важливі для малого і середнього бізнесу. Також обговоримо, на які підходи навіть не потрібно звертати увагу. Ми проаналізуємо конкурентів, пошукаємо способи відрізнятися від них, а також нові ніші, сегменти і можливості для створення цілих ринків, включаючи «підривні інновації». Плейлист на YouTube7. Системний маркетинг (11 уроків)


Ми відповімо на питання «Як я продаю?», формуючи унікальна торгова пропозиція. Ви вибудуєте власну маркетингову систему, що передбачає довгострокове розвиток разом з швидкою перевіркою гіпотез. Плейлист на YouTube8. Маркетинговий інструментарій (15 уроків)


Якщо система маркетингу — це правильно організована коробка з інструментами і правил їх взаємодії, то цей модуль присвячений наповнення коробки тими інструментами, які ефективні саме для вашої компанії. Сайти, CRM, пошукова оптимізація, контекстна і таргетована реклама, SMM, програми лояльності, холодні дзвінки, вулична реклама...

Ви дізнаєтеся, як вибирати інструменти, як користуватися деякими самостійно, як аналізувати їх ефективність. Плейлист на YouTube9. Розвиток маркетолога (5 уроків)


Як влаштований маркетинговий ринок праці? Де ви зможете прокачати свої знання та навички? Куди йти працювати, як вибирати хорошого роботодавця? Як почати заробляти більше? Плейлист на YouTube10. Управління маркетингом компанії (5 уроків)


Ви дізнаєтеся, як перестати робити маркетинг руками і передати його співробітникам або підрядникам. Коли це можливо, а коли ні? Чи можна розділити маркетинг і продажі? Що робити всередині компанії, а що замовляти у зовнішніх компаній? Як вибрати підрядників або фрілансерів і вибудувати роботу з ними? Як правильно інвестувати у власний маркетинг? Плейлист на YoutubeПовний курс «Сума маркетингу» цілком допоможе заощадити на дорогому навчанні, щоб «прокачати» свій маркетинг самостійно. А зекономлені кошти направити на платні рекламні канали, наприклад.

Source: habr.com

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.