Сенат США хоче перевіряти неупередженість технологій

1 хв. читання

Американські законодавці в середу запропонували законопроект, що вимагає від великих технологічних компаній розгляду та виправлення будь-яких дискримінаційних упереджень, виявлених у їхніх алгоритмах.

Законопроект про звітність алгоритмів (Algorithmic Accountability Act) дозволяє Федеральній комісії з торгівлі створювати спеціальні правила. За ними компанії повинні оцінювати точність, справедливість, упередженість, рівень дискримінації, конфіденційності та безпеки в автоматизованих системах прийняття рішень. Це стосуватиметься лише компаній з річним доходом понад 50 мільярдів доларів.

Комп'ютери все частіше впливають на рішення щодо життя американців — чи може хтось купити будинок, влаштуватися на роботу або навіть потрапити до в'язниці. Але занадто часто ці алгоритми залежать від упереджених припущень або даних, які можуть фактично посилювати дискримінацію проти жінок або людей не з білим кольором шкіри.

Цей законопроект, очевидно, пов'язаний із регулярними звинуваченнями великих технологічних компаній у расовій, статевій та політичній упередженості, зазначає видання CNET. І підкреслює, що у Вашингтоні зростає занепокоєння з обох боків щодо розміру та впливу великих технологічних компаній.

Нагадаємо, вчора ми писали, що Європейська комісія також вирішила перевіряти неупередженість алгоритмів і опублікувала основоположні етичні принципи штучного інтелекту.

ai
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація