SmartWatch Розробка інтерфейсу: Битва кіл і квадратів

4 хв. читання

З анонсом Apple Watch на початку тижня, smart-watch UI design сектор стає ще більш гарячим. Звісно, ми ще знаходимось на початковій стадії відкриття, того, що дійсно буде працювати на цьому маленькому персональному форм-факторі.

. 
Це зона, яка включає в себе два дуже різні дизайнерські успадкування.
Це тягне за собою:

  • Довгу історію дизайну комп'ютерних ОС
  • І ще більшу історію дизайну годинників 

Я гадаю ви можете охарактеризувати поточну війну smartwatch UI  дизайну як нескінченну битву  між «кругами та квадратами».

Зараз поясню чому.


Годинники: Колеса в середині коліс


Більше ніж 1000 років назад, почалась історія механічних годинників: від сільських годинникових веж, морських хронометрів до кишенькових годинників і була історією з’єднання коліщат та гвинтиків. І коли розмір почав мати значення, як це трапляється з годинником, то найбільш ефективним способом розміщення багатьох кіл стало розміщення кіл всередині кіл.
Також в якості зручної сторони такого підходу є те що, коло не має кутів, які б змогли подряпати нас, або розірвати кишеню.

 

Комп'ютери: Сітки і Прямокутники

З самого початку записи приймали лінійну форму, але якщо ви декілька ліній складете у вертикальний стек, ви неминуче отримаєте прямокутник.
Це дало нам прямокутні глиняні таблички, пергаменти, сувої, книги, комп'ютерні екрани і - в кінцевому підсумку - смартфони. Подивіться на будь-який з сьогоднішніх пристроїв, і ви побачите прямокутну сітку.

 

Круги проти прямокутників

Саме поняття смарт-годинник лежить між двома поняттями: круг та прямокутник. Оскільки саме традиція каже нам, що на нашому зап'ясті повинен бути круглий годинник, але в нашому часі нам потрібен пристрій для отримання контенту, для представлення якого звісно краще підходить прямокутник.

 

Pebble: Прямокутники в прямокутнику


Саме Pebble був першим життєздатним та зручним смарт-годинником. Оскільки вони встановили свої пріоритети саме на поданні даних і тому встановили дизайн прямокутника з заокругленими кутами.
Хоча прямокутний формат і не був рідним для наручних годинників, але він був створений 1920-х роках, тому пройшло доволі багато часу, щоб він прижився в суспільстві.
Pebble завжди мав необхідність в інтеграції, як з IOS так із Android, тому їх інтерфейс вимагає максимальної гнучкості. Вони просто не мають можливості змінювати речі в операційних системах людей
Отже враховуючи ці природні обмеження, Pebble Steel це дуже розумна суміш між індустріальним дизайном та функціональним UI.

 

Moto360: Прямокутники в Колі.

Google в підході до годинників взяли майже протилежний курс. Здається  елегантність, витримана  класичність, круглий вигляд були неминучі для них. 


Але це зараз, а раніше щоб перебудувати стандартний прямокутний дизайн на круглий, як це вимагала дизайнерська команда Google, було зовсім не тривіальною задачею.
Зараз я використовую Moto360, і вони виглядають просто неймовірно і я гадаю, що команда Google зробила просто фантастичну роботу.

 

Apple Watch: Круги в прямокутнику.

Apple пробралися до обговорення завдяки представленню своїх Apple Watch. Як Pebble, вони мають прямокутну форму.
Але як на мене, найцікавішим рішенням, це був вибір круглих іконок для додатків.
Щоб ними керувати, вони мають бути в парі з Iphone, тому вони вирішили розірвати безперервність UI між цими двома тісно співпрацюючими пристроями. Іншими словами, той же значок Facebook на Iphone і на Watch будуть відрізнятися фундаментальним чином.


З цього випливає цікаве питання: Чому? Наскільки ми знаємо коробки складати більш ефективно ніж пляшки чи діжки, отже круглі іконки призводять до великої втрати простору.
Але існує деяка особливість такої форми як коло, яку ми не згадали. Коли палець торкається екрану то утворюється круговий touchpoint. Можливо це саме з цих міркувань в Apple вибрав таку форму для своїх іконок.


Чесно кажучи я не знаю, чи це правда, але мені хотілось почути з цього приводу думку Джоні Айва.

Джерело

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.7K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація