Технологія Google для швидкого з'єднання стала інтернет-стандартом

1 хв. читання

Протокол QUIC став інтернет-стандартом: цього тижня його опублікувала організація Internet Engineering Task Force, яка займається розвитком протоколів і архітектури інтернету.

QUIC (або Quick UDP Internet Connections) — це протокол для передачі даних, який пришвидшує швидкість інтернет-з'єднання і покращує безпеку. Його створили в Google і вперше випустили у 2013 році як експериментальне розширення для Chrome.

У 2017 році розробники Google заявили, що з QUIC очікування результатів пошуку пришвидшилось на 8% для ПК та на 4% для телефонів. Час буферизації YouTube скоротився на 18% для ПК та на 15% для телефонів.

Дослідження показують, що QUIC має кращу пропускну здатність і продуктивність, ніж поширений зараз протокол TCP (Transmission Control Protocol), що був створений у 1974 році. Тож, теоретично, QUIC міг би з часом замінити TCP, адже він призначений для тих самих функцій.

Браузери й деякі онлайн-сервіси тестують QUIC вже декілька років. Наприклад, ця технологія використовується у HTTP/3, котрий підтримують Cloudflare, Google Chrome і Mozilla Firefox. Загалом QUIC зараз діє на 5,4% усіх сайтів. Однак, як пише видання CNET, схвалення з боку IETF означає, що стандарт і справді готовий до повноцінного розгортання.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація