Торік Play Protect заблокував 1,9 млрд завантажень зі сторонніх джерел

2 хв. читання

Система захисту Google Play Protect торік заблокувала 1,9 мільярда завантажень шкідливих програм з неофіційних джерел (тобто не з магазину Google). Кількість блокувань зростає, адже у 2017 і 2018 роках повідомлялось про 1,6 мільярда.

Це може свідчити про дві речі. По-перше, що Play Protect став працювати краще. По-друге, що дедалі більше користувачів Android завантажують програми у сторонніх магазинах. Зокрема це можуть бути шкідливі застосунки, які не пройшли модерацію в Play Store.

Як працює Play Protect

Android не так давно почала сканувати сторонні застосунки й знаходити шкідливе ПЗ під час його завантаження. Ця функція з'явилась у 2017 році, тоді Google зробив Play Protect частиною офіційного застосунку Play Store.

З того часу цей сервіс працює як антивірус для пристроїв Android, що мають сертифікацію для запуску офіційних застосунків Google. Він регулярно сканує всі програми й оновлення та перевіряє нові завантаження з усіх джерел.

За даними Google, у 2017 і 2018 Play Protect сканував по 50 мільярдів застосунків на день. Тоді, у листопаді 2018, компанія розширила базу даних з прикладами шкідливих програм, яку використовував сервіс. Play Protect почав сам активно шукати в мережі файли APK і шкідливі застосунки, а не чекати, поки користувач їх знайде і завантажить.

Зараз Play Protect став працювати вдвічі швидше, ніж раніше. Google повідомляє про 100 мільярдів сканувань на день. Сервіс функціонує приблизно на 2 мільярдах пристроїв Android.

Імовірно, можливості Play Protect стануть ще потужнішими, адже нещодавно Google та компанії ESET, Lookout і Zimperium створили App Defense Alliance. Партнери організації об'єднають зусилля, щоб боротись з поширенням шкідливих програм на Android і виявляти шкідливе ПЗ ще до його публікації в Google Play.

Codeguida 8.4K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація