У Brave вибачилися за те, що браузер додавав реферальні посилання

1 хв. читання

Днями стало відомо, що браузер Brave змінює URL і додає реферальні посилання в адреси криптовалютних бірж, щоб отримувати комісію. Зокрема це стосується адрес сайтів Binance, Coinbase і Trezor, з якими співпрацює Brave.

Один користувач помітив, що Brave автоматично доповнює адресу binance.us на binance.us/en?ref=35089877 — сторінка та сама, але через розширений лінк можна відстежувати користувачів і отримувати прибуток.

Так роблять багато сайтів і вони цього зазвичай не приховують. Однак Brave позиціює себе як конфіденційний браузер, що блокує сторонню рекламу, трекери і дбає про приватність. Та розробники не спитали 15 мільйонів користувачів, чи ті погоджуються переходити на реферальні посилання — тож автоматична заміна адрес спричинила хвилю критики і незадоволення.

Очільник Brave Брендан Айк (Brendan Eich, автор JavaScript і колишній керівник Mozilla) визнав, що це було неправильно і партнерські коди більше не додаватимуться автоматично.

Він також зазначив, що зміна адрес все одно не довзволяла розкрити конфіденційні дані користувачів. За його словами, команда Brave не збиралась приховувати своїх дій, механізм автозаповнення протягом місяців був у відкритому вихідному коді браузера на GitHub.

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація