У Fedora розглядають можливість припинення підтримки BIOS при завантаженні

У Fedora розглядають можливість припинення підтримки BIOS при завантаженні

Розробники Fedora обговорюють питання припинення завантаження з використанням класичного BIOS і залишення можливості установки тільки на системах з підтримкою UEFI. Зазначається, що системи на базі платформи Intel з 2005 року поставляються з UEFI й до 2020 року компанія Intel планувала припинити підтримку BIOS в клієнтських системах і платформах для дата-центрів.

Обговорення відмови від підтримки BIOS в Fedora також обумовлене спрощенням реалізації технології вибіркового показу завантажувального меню, при якій меню за замовчуванням приховано і показується тільки після збою або активації опції в GNOME. Для UEFI необхідна функціональність вже доступна в sd-boot, але при використанні BIOS вимагає застосування патчів для GRUB2.

В обговоренні деякі розробники висловили незгоду з припиненням підтримки BIOS, оскільки ціною оптимізації стане припинення можливості використання нових випусків Fedora на деяких ноутбуках і ПК, випущених до 2013 року і які поставляються з графічними картами без UEFI-сумісного vBIOS. Також згадується необхідність завантаження Fedora на системах віртуалізації, що підтримують тільки BIOS.

Серед інших змін, обговорюваних для реалізації в Fedora 33, можна відзначити:

  • Використання за замовчуванням файлової системи Btrfs в редакціях Fedora для робочого столу і ноутбуків. Застосування вбудованого менеджера розділів Btrfs дозволить розв'язувати проблеми з вичерпанням вільного дискового простору при роздільному монтуванні каталогів / і /home. При Btrfs дані розділи можна буде помістити у два підрозділи, що монтуються окремо, але використовують загальний дисковий простір. Ця файлова система також дозволить використовувати такі можливості, як снапшоти, прозоре стиснення даних, коректну ізоляцію операцій вводу/виводу через cgroups2, зміна розміру розділів на льоту.
  • Планується додати фоновий процес SID (Storage Instantiation Daemon) для відстеження стану пристроїв у різних підсистемах зберігання (LVM, multipath, MD) і виклику обробників при настанні певних подій, наприклад, для активації та деактивації пристроїв. SID працює у вигляді надбудови над udev і реагує на події від нього, дозволяючи позбавитися від створення ускладнених правил udev для взаємодії з різними класами пристроїв і підсистем зберігання, які важко супроводжувати та налагоджувати.
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Читайте також: youtube dl, fetch js, datetime c

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація