У Google навчили ШІ проєктувати чипи ефективніше, ніж це роблять люди

1 хв. читання

Дослідники Google виявили, що штучний інтелект може швидко та ефективно проєктувати комп'ютерні чипи. Команда Google Brain, яка вивчає штучний інтелект, опублікувала це дослідження в журналі Nature. У ньому зазначено, що проєктування мікропроцесорів — це багатоплановий і довгий процес, а ШІ компанії може впоратися з ним швидше, ніж люди.

Суть такого планування у тому, щоб розмістити функціональні блоки всередині процесора і зробити цей дизайн якомога ефективнішим. Він може бути простішим або містити багато деталей, як видно на зображеннях нижче.

1623256243-floorplan-of-the-microprocessor-chip-simple-source-researchgate 1623255602-floorplan-of-the-microprocessor-chip-complex-source-researchgat

Дослідники розробили серію алгоритмів, щоб ШІ сприймав проєктування як гру, а компоненти — як ігрові елементи на дошці. Чим вища продуктивність — тим вищі шанси на перемогу. Так вдалося за 6 годин розробити процесори, не менш ефективні, ніж чипи, створені людьми за кілька місяців.

На зображені нижче показані два проєкти: ліворуч — створений людьми, а праворуч — ШІ.

1623258484-ai-vs-human-chip-design-source-nature-story

Google планує використати цю технологію для блоків Tensor Processing Units, щоб зекономити час і ресурси на проєктуванні чипів.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація