У RIPE NCC закінчились IPv4-адреси

2 хв. читання
26 листопада 2019

Регіональний інтернет-реєстратор Європи, Близького Сходу і частини Центральної Азії RIPE NCC роздав останній блок адрес IPv4.

Організація каже, що це не стало несподіванкою: у 2012 році RIPE почала роздавати останні 17 млн адрес і скоротила максимальний розмір підмережі. 25 листопада 2019 року адреси закінчились.

Однак реєстратор буде відновлювати IPv4 в майбутньому — завдяки адресам компаній, що закрились і добровільно передали непотрібні блоки для перевикористання. Ці адреси будуть роздавати по черзі зареєстрованим учасникам (LIR-ам), які раніше не отримували IPv4-адрес. Зараз їх в черзі 14, вони зможуть отримати блок з максимум 256 (/24) адрес.

Також RIPE NCC пише, що це не задовольнить попит в регіоні, адже операторам потрібні мільйони ідентифікаторів. Поширення трансляторів CG-NAT і перепродаж адрес — це тимчасові та компромісні рішення, однак глобально на них покладатися не можна.

Без широкомасштабного розгортання IPv6 ми ризикуємо отримати майбутнє, де розвиток інтернету буде вкрай обмежений — не через брак спеціалістів, технічного обладнання чи інвестицій, а через нестачу мережевих ідентифікаторів. Попереду довгий шлях, і ми закликаємо усіх зацікавлених долучитись і підтримати розгортання IPv6.

За статистикою Google, в Україні показник IPv6 — 2,17%. Світовий рівень поширення IPv6 — 28,69% (дані за 22 листопада 2019), і він поступово зростає. Наприклад, в листопаді рік тому йшлося про 22%, а два роки тому — лише про 18%.

Зараз IPv6 найбільше застосовують у Бельгії (49,6%), Німеччині (44,8%), Греції (43,3%), Малайзії (38,9%) та Індії (37,9%). Порівняно високі показники у В'єтнамі, Тайвані й Уругваї (по 36%), Франції та США (по 35%).

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація