У Safari 14 додадуть підтримку HTTP/3, WebP і WebExtensions

1 хв. читання

Після насичених презентацій на WWDC Apple опублікувала детальнішу інформацію про свої оновлення, зокрема про Safari 14, який має вийти восени разом з iOS 14 та macOS 11. У браузер планують додати чимало нових функцій.

Певно, найважливішою стане підтримка WebExtensions, технології для створення браузерних розширень. На початку її розробили для Chrome, але згодом WebExtensions почали користуватись Firefox, Opera, Vivaldi, Edge, тепер це щось на кшталт універсального стандарту.

Тож користувачам Safari варто готуватися до хвилі нових розширень восени, адже тоді розробники зможуть перенести програми з Chrome чи Firefox у браузер Apple. Щоправда, на початку WebExtensions працюватиме лише у Safari на macOS.

Також Safari 14 буде першою версію без підтримки Adobe Flash Player. Кінець епохи Flash Player настане 31 грудня, його поступово видалять і з інших браузерів.

Інші нові технології, які підтримуватиме Safari:

  • HTTP/3, новий вебстандарт, що робить завантаження швидшими й безпечнішими.
  • WebP, полегшений формат зображень, його створили у Google як альтернативу старому JPEG (Safari останній браузер, що додасть його підтримку).
  • Попередження про небезпеку (breach alerts), які вже додали у Chrome і Firefox. Safari 14 перевірятиме локально збережні паролі та попереджатиме, якщо облікові дані користувача є у списках зламаних акаунтів.
  • Вебавтентифікація через Face ID або Touch ID.
  • Одноразові SMS-паролі (OTP, або one-time passcode).
  • На панелі інструментів з'явиться кнопка, що показуватиме кількість трекерів, яку заблокувала система Intelligent Tracking Prevention.

safari-trackers

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація