У Steam для Linux тепер можна запускати ігри в ізольованих контейнерах

1 хв. читання
11 листопада 2019

Valve оголосила, що в бета-версії клієнта Steam для Linux з'явилась експериментальна підтримка namespaces. Це дозволяє запускати ігри в режимі додаткової ізоляції від основної системи. Нова функція стосується усіх ігор з рідних збірок для Linux.

Щоб увімкнути режим, відкрийте діалог з властивостями гри (game's properties), перейдіть до загальних налаштувань (general tab) і оберіть пункт Steam Linux Runtime.

Декілька особливостей режиму ізоляції:

  • додатковий захист від вразливостей і потенційних проблем в ігрових застосунках;
  • оптимізований запуск старих ігор в нових дистрибутивах;
  • окрім ізоляції системних компонентів, відокремлюються і дані користувачів (створюється каталог «~/.var/app/com.steampowered.App[AppId]» замість /home);

Також за допомогою контейнерів в грі можна запустити і свіжий runtime — з новими версіями бібліотек і без проблем з сумісністю.

Наразі це експериментальна функція, тож деякі налаштування незвичайних графічних драйверів (на кшталт Bumblebee чи Primus_VK) можуть не працювати. Компанія просить повідомляти про проблеми із запуском ігор в режимі ізоляції на GitHub.

Нагадаємо, Valve роками сподівається, що Linux замінить Windows і стане основною ігровою платформою для ПК, у серпні компанія пропонувала дещо змінити ядро ОС, аби зробити геймерам було зручніше. Зараз в каталозі Steam є майже 6,5 тисяч ігор для Linux.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація