Українська кіберполіція викрила хакерів, пов’язаних з вірусом Clop

1 хв. читання

В Україні викрили групу хакерів, пов'язаних з вірусом Clop. Операцію проводили спільно з Інтерполом (IGCI) і правоохоронними органами Південної Кореї та США.

Кіберполіція заявила, що затримано шість осіб, які здійснювали ransomware-атаки на сервери компаній у Республіці Кореї та США. Жертвам погрожували викриттям певних даних, якщо вони не заплатять викуп. Зазначається, що загальна сума таких збитків сягає 500 мільйонів доларів.

Правоохоронці зазначають, що їм вдалося зупинити інфраструктуру, з якої розповсюджується вірус, та заблокувати канали легалізації криптовалюти, якою платили викупи.

У затриманих влучили комп'ютерне обладнання, кілька автомобілів, зокрема Tesla і Mercedes, та п'ять мільйонів гривень готівкою.

e8e58caa3a1bc70589629ad01f32adea70462e3de1f565de337b09de00f0cf0a

У 2019 році програмою Clop атакували чотири корейські компанії. Тоді заблокувало 810 внутрішніх серверів та персональних комп'ютерів співробітників. Під час атаки у 2021 році були зашифровані персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Мериленду та Університету Каліфорнії.

Зараз відкрито кримінальне провадження (за несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів та за відмивання майна, одержаного злочинним шляхом), а фігурантам загрожує до восьми років ув'язнення.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація