Unity створює синтетичні набори даних для ШІ з комп'ютерним зором

2 хв. читання

Unity Software Inc. почала займатися продажем синтетичних наборів даних із зображеннями. Вони розраховані на моделі штучного інтелекту з комп'ютерним зором, які можуть розпізнавати об'єкти.

Найбільше Unity відома своїм ігровим 3D-рушієм, який діє у відеоіграх і допомагає створити інтерактивні середовища та застосунки віртуальної реальності. Тепер компанія працює і з моделями штучного інтелекту. Компанія випустила набори даних Unity Computer Vision. Вони використовують синтетичні дані, тобто згенеровані штучно — через алгоритми. Ці датасети потрібні для тестування нових продуктів, інструментів і для тренування моделей ШІ. В Unity кажуть, що вчити ШІ за допомогою синтетичних наборів даних швидше і дешевше, ніж зі справжніх.

Як працюють синтетичні набори даних

Синтетичні набори корисні, якщо потрібно багато інформації з конкретними умовами, а отримати цей масив з реальних даних неможливо. Наприклад, через вимоги конфіденційності. Або ж реальні дані забрати непомірно дорого (наприклад, для тренування безпілотних авто). Синтетичні набори не використовують зображення реальних людей і локацій — тож і ця проблема конфіденційності зникає.

Щоб згенерувати ці синтетичні набори, все одно потрібна модель ШІ, якій треба на чомусь тренуватись. Це складний і дорогий процес, тож зазвичай у компаній просто не вистачає ресурсів на нього.

Натомість Unity має свій рушій і може створити «цифрових близнюків» для різних об'єктів. Тоді їх кидають у тривимірні середовища та змінюють параметри освітлення, текстур, масштабу тощо — це в компанії називають «рандомізацією». Такі двійники потім слугують для машинного навчання. Розробники зазначають, що ці набори даних легше й дешевше оновлювати й вони мають краще маркування, ніж реальні.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація