В Австрії хочуть заборонити анонімність на великих сайтах

2 хв. читання

Австрійський уряд представив законопроект, що вимагає вказувати на великих сайтах справжнє ім'я, прізвище та адресу. Якщо цього не зробити, функція коментування не працюватиме. Дозволяється використовувати псевдонім, але все одно буде легко знайти користувача, який принижує інших або ще якось порушує закон.

Якщо поданий законопроект ухвалять в ЄС, він набуде чинності у 2020 році.

За перше порушення правил власники сайтів отримають штраф до 500 000 євро (близько 562 000 доларів), за друге порушення — вдвічі більше.

Нові вимоги стосуватимуться лише тих сайтів, які мають понад 100 000 зареєстрованих користувачів, дохід вище 500 000 € на рік або отримують субсидію для преси, розміром від 50 000 €. До цієї категорії належать великі австрійські ЗМІ та міжнародні соцмережі. У законопроекті передбачені деякі винятки для торговельних онлайн-майданчиків і сайтів, які заробляють не на контенті чи рекламі.

Навколо цих винятків і точаться суперечки. З одного боку, молоді сайти повинні спочатку вирости, а вже потім контролювати свою аудиторію. А з іншого, цей закон захищатиме невеликі спільноти, які пропагують ненависть, принижують інших, проте не містять реклами і не заробляють багато грошей.

Нікуди не зникає і питання конфіденційності. Вимоги вказувати імена та адреси зупинять не лише хейтерів, а й тих, хто ділиться своїми історіями та думками. До того ж нові правила стануть справжнім подарунком для хакерів: просто зламай базу даних і отримай конфіденційні дані тисяч користувачів. Тож у ЄС є чимало причин не ухвалювати подібні законопроекти.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація