В Китаї розробляють альтернативу GitHub на базі Gitee

1 хв. читання

В Китаї хочуть створити власну хостингову платформу для проєктів з відкритим вихідним кодом — тобто альтернативу GitHub, на який зараз покладаються чимало китайських розробників. Про це повідомляє видання TechCrunch з посиланням на Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю.

Базою для нового сервісу стане платформа Gitee. Вона працює протягом семи років, але тепер її функціонал мають розширити, аби привабити більше користувачів.

Проєктом буде опікуватись організація Open Source China, яка об'єднує однойменну спільноту і, власне, займається сервісом Gitee. Також її підтримують дослідницькі університети і приватні компанії, зокрема Huawei, що вже відчула вплив від санкцій з боку США.

Зараз у Gitee понад 10 мільйонів репозиторіїв з відкритим кодом і близько 5 мільйонів користувачів. Для порівняння, у листопаді GitHub заявляв про 100 мільйонів репозиторіїв та 31 мільйон розробників з усього світу.

Окрім цього, в Китаї ще діє платформа coding.net, яку підтримує компанія Tencent. Тож цікаво, чи вдасться Gitee обійти конкурентів і привабити більше місцевих розробників. До того ж GitHub теж може відреагувати: наприклад, нещодавно керівник платформи розповідав про плани відкрити дочірню компанію в Китаї.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: js filter map, flex start end, flexbox min width