В пакетний менеджер NPM 6.13 додані інструменти для фінансування розробників

Alex Alex 08 листопада 2019
В пакетний менеджер NPM 6.13 додані інструменти для фінансування розробників

Опубліковано випуск пакетного менеджера NPM 6.13, що входить в постачання Node.js і застосовуваного для поширення модулів на мові JavaScript. Особливістю нової версії стало появу команди "fund" і коштів для організації збору пожертв розробниками, які займаються супроводом пакетів.

Після встановлення якогось пакету NPM тепер виводить інформацію про числі пов'язаних залежностями пакетів, мэйнтейнеры яких приймають пожертви (для приховування подібної інформації передбачений прапор "--no-fund"). Виконавши команду "npm fund" користувач може отримати детальну інформацію про методи збору пожертвувань в кожній із залежностей до поточного проекту і отримати посилання на відповідні сервіси (Patreon, Librapay, OpenCollective і GitHub Sponsor тощо). Інформація про прийом пожертвувань визначається в пакеті за допомогою нового поля "funding" у файлі package.json.

Нагадаємо, що в серпні Feross Aboukhadijeh, автор NPM-пакету standard (близько 200 тисяч завантажень на тиждень) і платформи webtorrent, розмістив в репозиторії NPM модуль "фінансування", виводить текстову рекламу після установки пакета. Для показу реклами в консолі модуль підставляв обробник в скрипт, який запускається автоматично після установки (post-install). Подібним чином пропонувалося монетизувати роботу мэйнтейнеров пакетів (для участі в програмі монетизації потрібно було додати даний модуль у залежності до свого пакету).

Після негативної реакції спільноти і появи думки, що монетизація у формі реклами принесе більше користі хорошим маркетологам, ніж хорошим розробникам, експеримент був згорнутий. Пізніше адміністрація NPM заборонила подібну активність і пообіцяла блокувати пакети, показують рекламу під час установки, в процесі виконання або на різних стадіях розробки. При цьому директор компанії NPM Inc, яка займається розробку NPM, пообіцяв створити робочу групу і виробити рішення для стимулювання мотивації роботи мэйнтейнеров. Першим кроком стала реалізація команди "fund", але в подальшому не виключається створення власної платформи збору пожертв, яка також може виявитися корисною і для фінансування самого репозиторію NPM.

Source: www.opennet.ru

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.