Від навчання AI-моделі стільки ж вуглекислого газу, як від 5 авто

1 хв. читання

Індустрію штучного інтелекту порівнюють із нафтовидобуванням — і це влучно не лише з погляду прибутків, а й через шкідливий вплив на довкілля.

Дослідники з Массачусетського університету розглянули, скільки вуглекислого газу виділяється внаслідок навчання моделей штучного інтелекту. Відповідь: 626 155 фунтів (приблизно 284 000 кг) в еквіваленті СО2. Це в п'ять разів більше, ніж від середнього американського автомобіля (протягом всього часу експлуатації та з урахуванням його виготовлення).

Screenshot-2

Екологічні та обчислювальні витрати збільшуються пропорційно до розміру моделі. І вони різко зростають, коли модель удосконалюють і налаштовують для точності роботи.

Моделі оптимізуються методом проб і помилок, тобто навіть для найменших налаштувань витрачається багато ресурсів. Наприклад, вуглецевий слід від моделі BERT дорівнював 1400 фунтів (635 кг) в еквіваленті СО2. Це приблизно трансамериканський переліт в обидва боки для однієї людини.

Дослідники підкреслюють, що наведені цифри слід розглядати як базові, адже навчання однієї моделі — це мінімальний обсяг роботи. На практиці вчені частіше розробляють нову модель з нуля або адаптують наявні моделі до нового набору даних. Кожна з них може потребувати ще багатьох циклів налаштувань, а отже збільшиться й шкідливий вплив на довкілля.

ai
Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація