Видалення емуляції x64 у Windows 10 з Arm та реліз Windows App SDK 1.0

2 хв. читання
17 листопада 2021

Майже рік тому Microsoft почала тестувати емуляцію x64 для Windows 10 на пристроях Arm. Однак зараз компанія заявила, що ця функція буде підтримуватись лише у Windows 11.

Емуляція дозволяє запускати програми x64, які не були скомпільовані для комп'ютерів на базі Arm. В такий спосіб пристрої на кшталт Surface Pro X можуть отримати доступ до більшої кількості застосунків. Якщо користувачі тестували цю функцію у Windows 10, то систему доведеться оновити до одинадцятої версії, адже емуляції більше не буде в жодних майбутніх оновленнях десятої ОС.

Microsoft каже, що планує «підтримувати клієнтів Windows 10 на Arm до 14 жовтня 2025 року». Однак без емуляції x64, багатьом користувачам апаратного забезпечення Qualcomm доведеться перейти на Windows 11, зазначає The Verge.

Microsoft не пояснила, чому вирішила відмовитися від емуляції x64 в Windows 10 на Arm. Однак компанія прискорює розгортання Windows 11 швидше, ніж передбачалося раніше, аби оновлення дійшло до більшої кількості пристроїв.

Перший реліз Windows App SDK

16 листопада Microsoft опублікувала стабільний випуск 1.0 свого Windows App Software Development Kit (SDK) (також відомого як Project Reunion). Розробникам пропонують уніфікований набір API та інструментів для створення настільних застосунків, що підтримуватимуться і на Windows 11, і на Windows 10 (до версії 1809).

Як пише ZDNet, Microsoft сподівається, що Windows App SDK допоможе компанії виправити помилки, пов'язані зі «стратегією універсальних застосунків Windows» та Universal Windows Platform. Планувалось, що UWP замінить Win32, а розробники перенесуть свої застосунки на нову платформу, однак цього не сталося.

У 2019 році з'явився план уніфікувати платформу, щоб розробники могли просто створювати програми для Windows, а не Win32 чи UWP.

Зараз серед компонентів Windows App SDK є WinUI 3, нативний UI-фреймворк для застосунків Windows 10. Також версія 1.0 підтримує відтворення тексту, керування ресурсами та роботу з вікнами як для упакованих, так і для неупакованих програм. У майбутніх релізах з'явиться підтримка WPF, WinForms та інших програм з WinUI 3 через XAML Islands.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація