Вийшла Linux для MS-DOS, а у WSL буде підтримка графічних застосунків

1 хв. читання

На GitHub опублікували підсистему DOS для Linux: своєрідну альтернативу WSL (Windows Subsystem for Linux), але для прихильників MS-DOS. Проєкт створив розробник Чарлі Сомервіль (Charlie Somerville), який, окрім того, розвиває операційну систему мовою Rust — CrabOS.

Підсистема DSL цілком робоча, у ній можна запускати Linux-застосунки через MS-DOS або FreeDOS. До того ж вона працює не лише на віртуальній машині, а й на фізичному обладнанні.

Під час завантаження Linux не чіпає перший мегабайт пам'яті, тож цю пам'ять використовує DOS — так системи не перетинаються і нормально функціонують. DSL слугує для перемикання між Linux і DOS — це схоже на те, як працювали ранні версії Windows.

Тим часом Microsoft оголосила, що у WSL 2.0 невдовзі буде підтримка графічних інтерфейсів та застосунків Linux. Вперше про це стало відомо ще навесні.

Графічні Linux-застосунки запускались у Windows і раніше, але не напряму і з поганою якістю. Зараз Microsoft переносить у підсистему графічний сервер Wayland. Він з'єднає Linux-програми й Windows через RDP (Remote Desktop Protocol). Тож можна буде одночасно вмикати застосунки для Linux і Windows на одному робочому столі.

Теоретично, в такий спосіб можна працювати і з браузером Linux, але цю функцію ще не тестували. Спочатку розробники зосередяться на найпопулярніших застосунках та IDE. Протягом кількох місяців проєкт зроблять доступним для учасників програми Insiders.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація