Вийшла ОС Android 11

2 хв. читання

Опублікована релізна версія Android 11. Спочатку її розгорнуть на пристроях Pixel, OnePlus, Xiaomi, OPPO і realme, на інших смартфонах вона з'явиться протягом кількох місяців, кажуть у Google.

Якихось напрочуд радикальних змін в Android 11 немає, але є кілька цікавих оновлень у конфіденційності, управлінні та повідомленнях.

Наприклад, тут змінили систему сповіщень, тепер в окремому розділі зібрані повідомлення з усіх застосунків, на них легше відповідати і можна визначати пріоритет чатів (щоб не загубити повідомлення із важливих діалогів, для яких діє режим «Не турбувати»).

Новий Bubbles API, який дозволяє увімкнути «бульбашки» повідомлень поверх інших застосунків. Функція була експериментальною в Android 10, але тепер не потрібно йти в налаштування розробника, щоб її увімкнути. Ще додались контекстні підказки в клавіатурі, які пропонують швидкі відповіді на типові запитання.

conversations-bubble

Краща конфіденційність: можна самим налаштувати, як часто давати доступ до мікрофона, локації, камери чи інших параметрів (можна заборонити взагалі, дати доступ один раз або лише протягом використання застосунку). Якщо не користуватись застосунком кілька місяців, його доступи автоматично скидаються. Їх можна надавати знову, після увімкнення програми.

image6

Додалась функція запису з екрана, в якій можна записати звуки і з самого пристрою, і з мікрофона. Раніше для цього потрібні були сторонні застосунки (вони, щоправда, і далі потрібні для потокової передачі в режимі реального часу).

Керування мультимедіа: з новим інтерфейсом легше перемикатись між відтворенням аудіо та відео на пристроях (наприклад, миттєво перемкнути музику з навушників на колонки).

Швидкий доступ до керування суміжними пристроями: наприклад, можна без сторонніх програм перейти до параметрів розумного дому, просто через затискання кнопки. Так само можна перейти до платіжних систем чи електронних квитків.

device-control

Детальніше про нову операційну систему можна прочитати на сторінці релізу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація