Вийшла статистика GitHub Octoverse 2020

2 хв. читання

GitHub опублікував новий звіт Octoverse, свою щорічну статистику про галузь open source, розробників, проєкти і сам сервіс зокрема. Дані збирали з жовтня 2019 по вересень 2020 року.

За цей часна GitHub додалось понад 60 мільйонів нових репозиторіїв та 15 мільйонів нових користувачів (зростання помітно більше, ніж торік). Загалом протягом року платформою послуговувались 56 мільйонів користувачів. GitHub очікує, що у 2025 році ця кількість зросте до 100 мільйонів.

Screenshot-87

Розробники стали більше працювати — вони витрачають більше часу і виконують більше обсягів роботи. Це актуально для всіх досліджуваних часових поясів. Загалом цьогоріч створили на 35% більше репозиторіїв, ніж минулого року. Screenshot-93

У відкритих проєктах цьогоріч стало на 25% більше учасників. Також після початку пандемії розробники почали присвячувати open-source більше часу, а кількість створених відкритих проєктів зросла на 40%.

Очікувано, що зросла популярність напрямку OSS for Good projects. Найактивніше розвивались проєкти COVID-19, dataworkshop, angular9, bsa20 і vercel.

Screenshot-91

Як і зазвичай, найпопулярнішою мовою GitHub стала JavaScript. За нею йдуть Python, Java, TypeScript і С#.

Screenshot-88

94% робочих JavaScript-репозиторїів залежать від проєктів з відкритим вихідним кодом, це найбільший показник на платформі. У Ruby — 90%, у Python— 80%, а у Java — 65% таких залежностей. Також у звіті вказано, що 80% коду сучасних застосунків використовує залежності.

relyopensource

Найбільше залежностей у JavaScript-проєктах, що використовують npm. В середньому йдеться про 683 залежності (прямі й опосередковані). У PHP їх є 70, у Ruby — 68, а у Python — в середньому 19 таких залежностей.

Screenshot-94

Про вразливості у репозиторіях має попереджати система Dependabot. З 59-відсотковою імовірністю таке попередження отримають репозиторії, які послуговуються екосистемою пакетів. Найімовірніше це будуть RubyGems (81%) і npm (73%).

Screenshot-92

Кількість контрибуторів найбільше зросла у Нігерії, Гонконзі та Саудівській Аравії. У звіті згадали, що 5 років тому найбільше учасників open source було в США (30,4%), Німеччині (7,3%) й Великій Британії (5,8%). Якщо уявити, що у 2025 році все ж буде 100 мільйонів розробників, то американська спільнота open source складатиме лише 16,4%. У Китаї ця цифра сягатиме 13,3%, в Індії — 7,9%, а в Бразилії — 3%.

Screenshot-96

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: typescript for java, ruby 60, npm php