Вийшла тестова версія Rocky Linux 8.3 і бета AlmaLinux 8.4

1 хв. читання

Взимку Red Hat заявила, що відмовиться від класичного CentOS 8, тож розробники почали створювати власні версії дистрибутиву. У березні CloudLinux опублікувала свою стабільну ОС — AlmaLinux. Це бінарно сумісний форк RHEL 8.3, який розповсюджується безкоштовно.

Також вже вийшла бета-версія AlmaLinux 8.4, яка базується на RHEL 8.4 (але поки не готова до продакшену). Розробники обіцяють і далі оновлювати дистрибутив і йти в ногу з релізами RHEL. Як і RHEL, AlmaLinux матиме підтримку протягом десяти років. Крім оновлень для ядра та інших базових функцій, є комерційна підтримка (наприклад, для розробки платних сервісів з AlmaLinux).

Інструкції для міграції з RHEL 8.x, CentOS 8.x та Oracle Linux 8.x опубліковані на GitHub.

Тим часом вийшов і кандидат на реліз Rocky Linux 8.3. Це інша альтернатива CentOS 8, створена співзасновником CentOS. Дистрибутив повністю зберігає бінарну сумісність з Red Hat Enterprise Linux 8.3. Зараз готові тестові збірки для x86_64 й aarch64. ОС планують і далі розвивати та підтримувати за допомогою спільноти.

Oracle також пропонувала перейти з CentOS на Oracle Linux, а Canonical закликала переходити з CentOS на Ubuntu. Сама ж Red Hat зробила RHEL безкоштовним для відкритого ПЗ, а також для команд розробників і невеликих виробничих навантажень. В такий спосіб компанія намагається закрити потребу користувачів у класичному CentOS — адже підтримка CentOS 8 закінчиться наприкінці цього року, а не у 2029-му, як планувалось раніше.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.7K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація