Вийшла версія Android Studio 4.2: що нового

2 хв. читання

Google опублікував Android Studio 4.2, нову версію свого середовища для Android-розробки. Попередній випуск, 4.1, з'явився у жовтні, тоді в середовищі виправили 2370 багів та дозволили емулятору Android запускатись одразу з IDE.

Що новогого в Android Studio 4.2

Розробники помітили, що застосунки іноді складно оновити до останньої версії Android Gradle Plugin (особливо, якщо є застарілі API). Тож тепер для цього є новий помічник, який спростить оновлення до останньої версії AGP і покаже, які саме файли зміняться.

uprgade-assistant

Удосконалений інструмент Apply Changes: тепер можна змінювати більше коду і ресурсів у запущеному застосунку (без перезавантаження) на пристроях Android 11+ або в емуляторах.

Android Gradle Plugin 4.2: новий компілятор ресурсів, який покращить продуктивність збірки, особливо на Windows. Базова мова програмування оновлена до версії Java 8. Також додались формати для підписів APK v3 й APK v4.

Оновлення платформи IntelliJ: в Android Studio 4.2 є всі основні функції IntelliJ IDEA Community Edition 2020.2, зокрема новий користувацький інтерфейс GitHub для пул-запитів, вікно з інформацією про проблеми тощо.

Підтримка Safe Args для інкапсуляції даних під час використання JetPack Navigation, також з'явилось автозаповнення коду для Directions Args.

Щодо тестування, в Android Studio повернули розгортання на декількох пристроях одночасно та оптимізували системне трасування.

multi-devicev3

Оновлення Project Wizard і Module Wizard: тут змінили дизайн, щоб було легше шукати певні типи пристроїв та обрати модулі для своїх застосунків.

Щодо налагодження, Database Inspector тепер має новий офлайн-режим, тож можна перевірити базу даних після відключення процесу. Також додалась опція історії запитів.

database-inspection-v3-1

Інструмент командного рядка Retrace тепер працює як окрема утиліта, що розшифровує типи й імена методів, які скорочувались під час компіляції. Детальніше про всі оновлення можна дізнатись на сторінці релізу.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: gradle, інкапсуляція, plugin