Вікіпедія опублікувала кодекс поведінки для спільноти

1 хв. читання

Вікіпедія опублікувала свій «Універсальний кодекс поведінки», щоб сприяти різноманіттю, інклюзивності й доступності у спільноті. Цей кодекс має стати стандартом ресурсу і допомогти боротися з мовою ворожнечі й дезінформацією.

Участь у проєкті взяли понад 1500 волонтерів з усього світу. Правила сформулювали відносно коротко, щоб користувачам було легше їх сприймати, тут дещо менше за дві тисячі слів.

Сам кодекс складається з двох частин — про бажану та неприйнятну поведінку користувачів, редакторів і співробітників Wikimedia. Очікується, що всі учасники виявлятимуть взаємоповагу, висловлюватимуть конструктивні зауваження та допомагатимуть іншим. Водночас забороняється навмисне поширення неправдивого контенту, особистої інформації, образи, залякування, приниження та інша мова ворожнечі.

Минулого року організація заявляла, що активніше боротиметься із неприйнятною поведінкою на Вікіпедії та інших сайтах, тож нові правила стали першим кроком у цьому напрямку. Однак організація досі не визначила, що робитиме з порушниками правил, які, наприклад, ображають інших або навмисно поширюють дезінформацію.

Зараз Wikimedia працює над другою частиною кодексу і саме визначає, як локальні та регіональні проєкти будуть стежити за виконанням правил і які наслідки будуть для порушників. Та цей етап лише розпочався і навряд буде завершений до кінця 2021 року.

Codeguida 8.1K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація