Випуск аналізатора трафіку Zeek 3.0.0

Alex Alex 25 вересня 2019
Випуск аналізатора трафіку Zeek 3.0.0

Через сім років з моменту формування минулої значної гілки представлений реліз системи аналізу трафіку і виявлення мережевих вторгнень Zeek 3.0.0, раніше поширювалася під ім'ям Bro. Це перший значний випуск після перейменування проекту, здійсненого так як ім'я Bro асоціювалося з однойменної маргінальної субкультурою, а не як задуманий авторами натяк на "великого брата" з роману Джорджа Оруелла "1984". Код системи написаний на мові С++ і розповсюджується під ліцензією BSD.

Zeek представляє собою платформу для аналізу трафіку, орієнтовану в першу чергу на відстеження подій, пов'язаних з безпекою, але не обмежується цим застосуванням. Надаються модулі для аналізу і розбору різних мережевих протоколів програм, що враховують стан з'єднань і дозволяють формувати детальний журнал (архів) мережевої активності. Пропонується предметно-орієнтована мова для написання сценаріїв моніторингу і виявлення аномалій з урахуванням специфіки конкретних інфраструктур. Система оптимізована для використання в мережах з великою пропускною здатністю. Надається API для інтеграції зі сторонніми інформаційними системами та програмами передачі даних в режимі реального часу.

У новому випуску:

  • Повністю переписаний аналізатор для протоколу NTP і доданий новий аналізатор для MQTT. Розширено можливості аналізаторів для DNS, RDP, SMB і TLS. Для DNS забезпечений розбір записів SPF, а для DNSSEC - RRSIG, DNSKEY, DS, NSEC і NSEC3 і виділення пов'язаних з ними подій. У аналізатор SMB додана підтримка протоколу SMB 3.x, а для TLS підтримка TLS 1.3;
  • Реалізована підтримка деінкапсуляціі потоків, що передаються всередині тунелів VXLAN;
  • Додана підтримка лінків з типом NFLOG;
  • Додана можливість збереження в балці витягнутих даних в кодуванні UTF8;
  • У мову сценаріїв додана підтримка замикань для анонімних функцій, доданий оператор перебору таблиць в форматі ключ-значення ( "for (key, value in t)"), реалізовані операції поділу векторів в стилі Python ( "v [2: 4]"), запропонована нова структура paraglob для швидкого зіставлення строкових масок у великих наборах бінарних даних;
  • Всі згадки імені "bro" в файлових шляхах, настройках, пакетах, скриптах, просторі імен та функціях замінені на "zeek" (підтримка старих імен збережена для забезпечення зворотної сумісності). Пакетний менеджер bro-pkg перейменований в zkg.

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Війти / Зареєструватися