Випуск Mastodon 3.0, платформи для створення децентралізованих соціальних мереж

Alex Alex 05 жовтня 2019
Випуск Mastodon 3.0, платформи для створення децентралізованих соціальних мереж

Опублікований випуск вільної платформи для розгортання децентралізованих соціальних мереж - Mastodon 3.0, що дозволяє на власних потужностях створювати сервіси, які не підконтрольні окремим постачальникам. Якщо користувач не має можливості запустити власний вузол, то він може вибрати публічний вузол, що заслуговує на довіру, для підключення. Mastodon належить до категорії об'єднаних (federated) мереж, для утворення єдиної структури зв'язків в яких застосовується набір протоколів ActivityPub.

Код серверної частини проєкту написаний на мові Ruby з використанням Ruby on Rails, а клієнтський інтерфейс написаний на JavaScript з застосуванням бібліотек React.js і Redux. Вихідні тексти поширюються під ліцензією AGPLv3. Також є статичний фронтенд для публікації загальнодоступних ресурсів, таких як профілі і статуси. Зберігання даних організовано за допомогою PostgreSQL і Redis. Надається відкритий API для розробки застосунків і підключення зовнішніх застосунків (маються клієнти для Android, iOS і Windows, можна створювати ботів).

Новий випуск примітний припиненням підтримки протоколу OStatus, що забезпечував сумісність зі старими рішеннями на базі StatusNet і GNU Social. Замість OStatus рекомендується використовувати протокол ActivityPub. У web-інтерфейсі додана підтримка каталогу профілів, вбудованого аудіоплеєра, системи автодоповнення введення хештегів, міток "не доступний" для віддалених застосунків до мультимедійних повідомлень, опції для відключення поновлення в режимі реального часу, плавної прокрутки, діалогу для міграції облікового запису. Реалізована підтримка двофакторної аутентифікації з додатковим підтвердженням по email. Розширена підтримка хештегів і збільшена точність їх пошуку. Доданий компонент для перевірки спаму.

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Війти / Зареєструватися