Випуск " Stratis 2.0, інструментарію для управління локальними сховищами

Alex Alex 08 листопада 2019
Випуск " Stratis 2.0, інструментарію для управління локальними сховищами

Після року розробки опубліковано випуск проекту " Stratis 2.0, развиваемого компанією Red Hat і спільнотою Fedora для уніфікації та спрощення засобів налаштування і управління пулом з одного або кількох локальних накопичувачів. "Stratis надає такі можливості як динамічне виділення місця в сховищі, снапшоти, забезпечення цілісності та створення шарів для кешування. Код проекту написаний на мові Rust і поширюється під ліцензією MPL 2.0.

Система багато в чому повторює по своїм можливостям розширені засоби управління розділами ZFS і Btrfs, але реалізована у вигляді прошарку (демон stratisd), що працює поверх підсистеми device-mapper Linux ядра (використовуються модулі dm-thin, dm-cache, dm-thinpool, dm-raid і dm-integrity) і файлової системи XFS. На відміну від ZFS і Btrfs компоненти " Stratis працюють тільки в просторі користувача і не потребують завантаження специфічних модулів ядра. Проект спочатку підноситься як не вимагає для адміністрування кваліфікації експерта з систем зберігання.

Для управління надається D-Bus API і cli-утиліта. Робота " Stratis протестована з блоковими пристроями на базі LUKS (шифровані розділи), mdraid, dm-multipath, iSCSI, логічними томами LVM, а також з різними HDD, SSD і NVMe-накопичувачами. При наявності в пулі одного диска " Stratis дозволяє використовувати логічні розділи з підтримкою снапшотов для відкоту змін. При додаванні декількох накопичувачів в пул з'являється можливість логічного об'єднання накопичувачів в безперервну область. Такі можливості як RAID, стиснення даних, дедупликация і організація відмовостійкості поки не підтримуються, але заплановані на майбутнє.

новому випуску підвищені вимоги до версії компілятора Rust (як мінімум 1.37, але рекомендується 1.38). Значна зміна номера версії пов'язано з перейменуванням деяких інтерфейсів D-Bus і переробкою організації роботи з D-Bus (виділено набір первинних фундаментальних властивостей, а інші властивості тепер запитуються за допомогою нового методу FetchProperties).

Source: www.opennet.ru

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.