Вироблена перша партія смартфона Librem 5

Alex Alex 25 вересня 2019
Вироблена перша партія смартфона Librem 5

Компанія Purism оголосила про готовність першої партії смартфона Librem 5, примітного наявністю програмних і апаратних засобів для блокування спроб відстеження та збору інформації про користувача. Смартфон надає користувачеві повний контроль над пристроєм і оснащений тільки відкритим програмним забезпеченням, включаючи драйвери і прошивки.

Нагадаємо, що смартфон Librem 5 поставляється з повністю вільним Linux-дистрибутивом PureOS, що використовують пакетну базу Debian і адаптоване для смартфонів оточення GNOME, і оснащений трьома апаратними перемикачами, які на рівні розриву ланцюгів дозволяють відключити камеру, мікрофон, WiFi / Bluetooth і модуль Baseband. При відключенні всіх трьох перемикачів додатково блокуються і датчики (IMU + компас & GNSS, датчики освітлення та наближення). Компоненти Baseband-чіпа, що відповідає за роботу в стільникових мережах, відокремлені від основного CPU, що забезпечує роботу середовища користувача. Заявлена ​​ціна Librem 5 - $699.

Вироблена перша партія смартфона Librem 5

Робота мобільних додатків забезпечується бібліотекою libhandy, в рамках якої розвивається набір віджетів і об'єктів для створення інтерфейсу користувача для мобільних пристроїв за допомогою GTK і технологій GNOME. Бібліотека дозволяє працювати з одними і тими ж GNOME-додатками на смартфонах і ПК - підключивши смартфон до монітора отримати типовий робочий стіл GNOME на базі єдиного програмного комплексу. Для обміну повідомленнями за замовчуванням запропонована система децентралізованих комунікацій на базі протоколу Matrix.

Апаратна начинка:

 • SoC i.MX8M з чотирьохядерним CPU ARM64 Cortex A53 (1.5GHz), допоміжним чипом Cortex M4 і GPU Vivante c підтримкою OpenGL / ES 3.1, Vulkan і OpenCL 1.2.
 • Baseband-чіп Gemalto PLS8 3G / 4G (можлива заміна на Broadmobi BM818, вироблений в Китаї).
 • ОЗУ - 3GB.
 • вбудований Flash 32GB плюс слот microSD.
 • 5.7-дюймовий екран (IPS TFT) з роздільною здатністю 720 × 1440.
 • Акумулятор ємністю 3500mAh.
 • Wi-Fi 802.11abgn 2.4 Ghz / 5Ghz, Bluetooth 4, GPS Teseo LIV3F GNSS.
 • Передня і задня камери в 8 і 13 мегапікселів.
 • USB Type-C (USB 3.0, харчування і відеовиводу).
 • Слот для читання смарт-карт 2FF.

Крім того, можна відзначити підготовку до початку виробництва ще одного смартфона PinePhone, що розвивається спільнотою Pine64. Пристрій побудований на чотирьохядерному SoC ARM Allwinner A64 c GPU Mali 400 MP2, оснащено 2 Гб ОЗУ, 5.95-дюймовим екраном (1 440 × 720), Micro SD (з підтримкою завантаження з SD-карти), 16GB eMMC, порт USB-C з поєднаним відеовиходом для підключення монітора, Wi-Fi 802.11 / b / g / n, Bluetooth 4.0 (A2DP), GPS, GPS-A, GLONASS, дві камери (2 і 5Mpx), Ethernet, акумулятор 3000mAh, апаратно відключаються компоненти з LTE / GNSS , WiFi, мікрофоном, динаміками і USB.

Вироблена перша партія смартфона Librem 5

Перші екземпляри PinePhone для розробників і бажаючих взяти участь в тестуванні почнуть поширюватися вже в 4 кварталі 2019 року, а початок широких продажів запланований на 20 березня 2020 року. Фінальна вартість не уточнюється, але при первісному плануванні розробники хотіли укластися в 149 доларів.

Пристрій розрахований на ентузіастів, які втомилися від Android і хочуть отримати повністю контрольоване і захищене оточення на базі альтернативних відкритих Linux-платформ. Апаратна начинка розрахована на використання замінних компонентів - більшість модулів не впаяно, а підключено через шлейфи які можна від'єднати, що дозволяє наприклад при бажанні замінити запропоновану за замовчуванням посередню камеру на якіснішу. Стверджується, що повний розбір телефону може бути виконаний за 5 хвилин.

Вироблена перша партія смартфона Librem 5

Для установки на PinePhone підготовлені образи завантаження на базі UBPorts (Ubuntu Touch), Maemo Leste, Postmarket OS з KDE Plasma Mobile і LuneOS, ведеться робота з підготовки збірок з NixOS, Nemo Mobile і частково відкритою платформою Sailfish. Програмне оточення може бути завантажено прямо з SD-карти без необхідності здійснювати перепрошивання.

Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Війти / Зареєструватися