Вразливість у PHP7 дозволяє віддалено виконати код на серверах

1 хв. читання

Минулого тижня дослідники знайшли вразливість, що дозволяла дистанційно виконувати код у PHP 7 — останній гілці найпоширенішої мови для створення веб-сайтів.

Завдяки помилці CVE-2019-11043 зловмисники можуть запускати команди на серверах, просто отримуючи доступ до спеціально створеної URL-адреси. На GitHub вже опублікований робочий експлойт вразливості.

Для її використання потрібно надсилати GET-запити — додати '?a=' до URL-адреси вразливого сервера. Після цього можна створити фіктивну змінну PHP_VALUE і виконувати свій код.

Вразливість стосується лише NGINX-серверів з активованим PHP-FPM (удосконалена версія FastCGI, призначена для сайтів з великим трафіком). Це не обов'язковий компонент, але досить поширений. Наприклад, комбінацію NGINX+ PHP-FPM використовує NextCloud. Компанія вже опублікувала попередження і просить клієнтів оновити PHP до останніх версій: 7.3.11 і 7.2.24.

Власникам веб-сайтів варто перевірити налаштування сервера й оновитись, якщо він вразливий. Тим, хто не може оновити PHP і відмовитись від PHP-FPM через технічні обмеження, радять захиститись через фаєрвол PHP mod_security. Інструкції опубліковані на сайті Wallarm.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація