Звільнений співробітник Microsoft пояснив, чому в Windows стало так багато багів

Alex Alex 23 вересня 2019
Звільнений співробітник Microsoft пояснив, чому в Windows стало так багато багів

В останніх оновленнях Windows 10 стало дуже багато багів. Практично після кожного білда Microsoft випускає патч з виправленням помилок. І цьому є причина.

Колишній розробник Microsoft Джеррі Берг (Jerry Berg) пояснює, в чому справа. За його словами, в останні роки Microsoft заради економії поміняла метод тестування операційної системи. Раніше в компанії працював великий відділ тестерів. Потім їх скоротили, а тестування переклали на широке співтовариство (безкоштовних) добровольців, які беруть участь в програмі Windows Insider.

Берг працював в Microsoft п'ятнадцять років, в тому числі займався проектуванням і розробкою інструментів і процесів для автоматизації тестування операційної системи. Він покинув компанію після випуску Windows 8.1. Разом з 150 іншими співробітниками його звільнили 17 липня 2014 року. Менеджери пояснили це зміною курсу компанії, в результаті чого їх посади стали більше не потрібні (можливо, це якраз пов'язано зі зміною парадигми тестування продуктів).

За останні декілька років Microsoft значно змінила процес тестування. Берг описує, як проводилося тестування в кінці 2014 - початку 2015 року, і як з тих пір змінилися процеси.

Ще в 2014/2015 році в Microsoft працювала ціла команда, яка займалася тестуванням операційної системи, білдів, оновлень, драйверів і іншого коду. Команда складалася з декількох груп, які проводили тести, щодня зустрічалися і обговорювали баги. Продукти тестувалися і вручну, були і автоматизовані тести. Якщо всі вони завершувалися успішно, команда давала добро на інтеграцію коду в Windows.

Автоматизовані тести запускали в лабораторії на «реальному» обладнанні, яке повинно було відобразити різні варіанти конфігурації, в тому числі різні процесори, жорсткі диски, відео- і звукові карти та інші компоненти для покриття широкого спектру конфігурацій. Це означало, що в процесі виявлялися помилки, які зачіпали тільки певні апаратні компоненти або конфігурації.

Microsoft звільнила майже всю команду тестування Windows, оскільки за новою стратегією фокус зміщувався з трьох різних систем - Windows, Windows Mobile і Xbox - на одну систему. Більшу частину тестів компанія перенесла на віртуальні машини. За словами Берга, через це випробування більше не проводилися на реальних і різноманітних апаратних конфігураціях.

Співробітники Microsoft могли самостійно встановлювати Windows на своїх машинах. Основна ідея полягала в тому, щоб отримати зворотній зв'язок від співробітників, якщо вони зіткнулися з проблемами під час рутинної роботи. Берг зазначає, що зараз таке тестування використовується не так широко, як раніше.

Крім автоматизованих тестів, основними джерелами інформації про баги є дані телеметрії і Windows Insider. Складання Windows Insider встановлюються на мільйони пристроїв, і з усіх цих машин Microsoft збирає дані телеметрії.

Microsoft отримує інформацію про кожному збої. Одна з проблем телеметрії полягає в тому, що більшість багів проходять непоміченими. Якщо щось не працює належним чином, Microsoft може не помітити відповідні біти в трафіку телеметрії, каже Берг. Хоча користувачі теоретично можуть відкривати тікети, багато хто цього не роблять, а в інших випадках серйозні баги губляться в загальному потоці тікетів. Крім того, часто «інсайдери" не повідомляють всі необхідні подробиці, які потрібні для виявлення, відтворення і виправлення бага, що створює величезні проблеми для інженерів, яким доручено вирішити ці проблеми.

У 2014/2015 роках команда тестування Microsoft повинна була аналізувати помилки і надати інженерам дані, необхідні для їх усунення. В даний час, відзначає Берг, розробники мають справу з технологіями телеметрії. Потрібно вивчати цей інформаційний потік і з'ясовувати, як виправити виявлені баги. Потім виправлення передаються на клієнтські пристрої, на яких працюють збірки Insider - тільки так можна визначити, виправлена ​​проблема або вона породила нові баги.

Однією з основних причин, через яку якій Microsoft перестала випускати нові оновлення функцій відразу для всіх, було те, що невиправлених потенційно можуть вплинути на велику кількість клієнтів, каже Берг.

Щоб уникнути абсолютної катастрофи, як з білдом Windows 10 версії 1809 введені поступові деплоі, щоб не накочувати поновлення через служби Windows Update відразу на більшість машин в перші дні після випуску.

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Війти / Зареєструватися