Різниця між PUT і POST

Різниця між PUT і POST - це питання семантики. Коль скоро для операцій використовуються різні дієслова, то і сенс у них повинен бути різним.

Уявіть, що ваш сервіс оперує поняттями блокнот (notebook) і запис (post). Один блокнот може містити безліч записів.

Для додавання нового запису в блокнот c ідентифікатором id ви будете використовувати метод POST з URL mydomain/notebooks/id/. Ваш сервіс, орієнтуючись на метод POST, сам присвоїть потрібний ідентифікатор запису, додасть її в блокнот і поверне вам URL створеного запису (для доступу до запису по GET або для видалення по DELETE). При цьому добре б повернути клієнту URL створеної записи.

Припустимо, запис з ідентифікатором post-id вже створено і він доступний по URL mydomain/notebooks/id/posts/post-id. Але клієнт (власник запису) виправив в ній помилку і хоче перезаписати її. Для цього він використовує метод PUT з URL mydomain/notebooks/id/posts/post-id і передає оновлений запис в тілі запиту. Ваш сервіс, орієнтуючись на метод PUT видаляє старий запис і записує новий, при цьому він доступний за тим же URL.

Звичайно, ніхто не заважає вам завжди використовувати метод POST (наприклад HTML 4 дозволяв використовувати тільки методи GET і POST). Але все ж варто дотримуватися рекомендацій з метою однакового трактування методів усіма розробниками.

Рекомендується використовуватися метод POST для створення підлеглого ресурсу (дочірнього по відношенню до іншого ресурсу; приклад блокнота і записи якраз дуже підходить).

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація